Conte znowu w Serie A? Szczegóły oferty

Conte znowu w Serie A? Szczegóły oferty fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Calciomercato.com

Pozostający od zeszłego roku bez pracy Antonio Conte nie narzeka na brak zainteresowania.

Włoski szkoleniowiec znajduje się na celownikach kilku klubów, w tym Bayernu, Interu oraz Romy. Portal Calciomercato.com przedstawił szczegóły oferty, którą 49-latkowi złożyli działacze tej ostatniej.

Władze „Giallorossich” na otwarcie zaproponowali Conte roczne wynagrodzenie na poziomie 9,5 miliona euro. To mniej niż Włoch zarabiał w Chelsea, gdzie mógł liczyć na ponad 10 milionów za sezon, ale propozycja i tak jest bardzo atrakcyjna. Do tego Conte mógłby zabrać do Romy swoich najbliższych współpracowników. W grę wchodziłaby umowa na trzy sezony.


Roma z dorobkiem 55 punktów zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli Serie A. Do czwartego Milanu traci tylko jedno „oczko”. Zespół ze stolicy Włoch prowadzi Claudio Ranieri, który został następcą zwolnionego Eusebio Di Francesco. Doświadczonego trenera zatrudniono jednak tylko do końca sezonu.

Conte rozstał się z Chelsea po finiszu rozgrywek 2017/2018. Z „The Blues” sięgnął po mistrzostwo i Puchar Anglii. Wcześniej zdobył m.in. trzy tytuły mistrza Włoch z Juventusem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy