Copa América 2021: Rueda odkrył karty. Kadra Kolumbii [OFICJALNIE]

Copa América 2021: Rueda odkrył karty. Kadra Kolumbii [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FCF

Kolumbia podała listę piłkarzy powołanych na mistrzostwa Ameryki Południowej, których początkowo miała być współgospodarzem. Ostatecznie turniej odbywa się w Brazylii.

Tym razem nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem, jeśli chodzi o organizację Copa América. Imprezę przesunięto o rok, a protesty przeciwko prezydentowi Kolumbii doprowadziły do odebrania krajowi roli współgospodarza. Następnie to samo spotkało Argentynę, lecz tym razem chodzi o wzrost zachorowań na koronawirusa. Finalnie zmagania będę odbywać się na terenie Brazylii.

„Plantatorzy Kawy” zagrają w grupie A, wraz z gospodarzem, a także Ekwadorem, Peru i Wenezuelą. Dziś poznaliśmy ich kadrę.

Największym nieobecnym jest bez wątpienia James Rodríguez, o którego absencji wiedzieliśmy już jednak od ponad tygodnia. Reinaldo Rueda uznał, że piłkarz Evertonu nie zdoła wypracować odpowiedniej formy do startu rozgrywek, dlatego zapadła decyzja o jego pominięciu. Tego zupełnie nie rozumie 29-latek. W zespole brakuje też Radamela Falcao.

Po dłuższej przerwie wraca za to Yimmi Chará, a przed szansą debiutu stoi Juan Ferney Otero.

***

Kadra Kolumbii na Copa América 2021:

Bramkarze:

Aldair Quintana (Atlético Nacional),

David Ospina (Napoli),

Camilo Vargas (Atlas).

Obrońcy:

Yerry Mina (Everton),

Davinson Sánchez (Tottenham),

Carlos Cuesta (Genk),

Óscar Murillo (Pachuca),

Daniel Muñoz (Genk),

Stefan Medina (Monterrey),

Jhon Lucumí (Genk),

William Tesillo (León).

Pomocnicy:

Edwin Cardona (Boca Juniors),

Juan Cuadrado (Juventus),

Wilmar Barrios (Zenit Sankt Petersburg),

Baldomero Perlaza (Atlético Nacional),

Gustavo Cuéllar (Al Hilal),

Mateus Uribe (Porto),

Sebastián Pérez (Boavista),

Yairo Moreno (Pachuca).

Atakujący:

Duván Zapata (Atalanta),

Rafael Borré (River Plate),

Luis Muriel (Atalanta),

Alfredo Morelos (Rangers),

Jaminton Campaz (Deportes Tolima),

Juan Ferney Otero (Santos Laguna),

Luis Diaz (Porto),

Miguel Borja (Junior),

Yimmy Chará (Portland Timbers).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy