Copa América 2024: Poznaliśmy grupy na turnieju w Stanach Zjednoczonych [OFICJALNIE]

Copa América 2024: Poznaliśmy grupy na turnieju w Stanach Zjednoczonych [OFICJALNIE]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: CONMEBOL

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego odbyło się losowanie fazy grupowej Copa América. Praktycznie w każdym zestawieniu kibiców czekają ciekawe starcia.

Wśród 16 reprezentacji dziesięć to tradycyjnie przedstawiciele rodzimego CONMEBOL. Kolejne sześć pojawią się w stawce z sąsiadującego CONCACAF na podstawie uczestników półfinału Ligi Narodów plus dwóch ekip w ścieżce barażowej.

Piłkarską imprezę rozgrywaną gościnnie w Stanach Zjednoczonych otworzy broniąca tytułu mistrza Ameryki Południowej Argentyna z Lionelem Messim w kadrze. Przeciwnik nie został jeszcze ustalony, Wiadomo, że będzie nim ktoś z pary Kanada – Trynidad i Tobago mierzących się w piątej ścieżce barażowej CONCACAF.

Naprawdę ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie C. Gospodarz z Ameryki Północnej skonfrontuje swoje siły między innymi z Urugwajem. Nie zabraknie także „bratobójczego” pojedynku pochodzącej z tej samej konfederacji Panamą.

Bardzo wymagający test czeka także jednego z faworytów do końcowego triumfu, Brazylię. Pięciokrotni mistrzowie świata powalczą o wyjście z grupy w towarzystwie Kolumbii, Paragwaju oraz Jamajki.

W fazie pucharowej znajdą się po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Mecz otwarcia odbędzie się 20 czerwca 2024 roku na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie, zaś finał zaplanowano 14 lipca na Hard Rock Stadium w Miami.

***

Faza grupowa Copa América 2024:

Grupa A:
Argentyna;
Peru;
Chile;
Kanada/Trynidad i Tobago.

Grupa B:
Meksyk;
Ekwador;
Wenezuela;
Kostaryka/Honduras.

Grupa C:
Stany Zjednoczone;
Urugwaj;
Panama;
Boliwia.

Grupa D:
Brazylia;
Kolumbia;
Paragwaj;
Jamajka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy