2024-06-24 11:12:22; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Copa América 2024: Urugwaj gra jak z nut. Kandydat na najpiękniejszego gola turnieju już znany [WIDEO] Fot. Copa América - YouTube
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Urugwaj nie pozwolił sobie na sprawienie niespodzianki na inaugurację Copa América 2024. Na piłkarskiej imprezie organizowanej w Stanach Zjednoczonych pokonał Panamę 3-1. Na wielkie słowa uznanie zasługuje trafienie Maximiliano Araújo.

Pojedynek odbył się w Miami, gdzie w nocy z 14 na 15 lipca czasu polskiego zostanie wyłoniony triumfator 47. edycji rozgrywek. Na „dzień dobry”, bo już po wejściu w drugi kwadrans pierwszej połowy przepiękną akcją popisali się podopieczni Marcelo Bielsy.

Sporą przytomnością umysłu wykazał się Matías Viña, który idealnie między nogami przepuścił podanie Manuela Ugarte do Araújo, a ten z lewej nogi kopnął nie do obrony w przeciwległy róg bramki strzeżonej przez Orlando Mosquerę.

Pomimo wyraźnej przewagi Urugwaju, jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się bardzo długo. Faworyci nie byli w stanie go podwyższyć aż do 85. minuty.

To właśnie na kilka chwil przed upływem regulaminowego czasu zespół wykreował drugą składną akcję. Przy wybiciu piłki z własnego pola karnego pomylił się jeden z obrońców rywali, co skrzętnie wykorzystał Darwin Núñez, sprawiając sobie prezent na 25. urodziny.

Kropkę nad „i” w rywalizacji z przeciwnikiem ze strefy CONCACAF postawił Viña, ale honorowe trafienie tuż przed końcowym gwizdkiem dla „Kanalarzy” zdążył zanotować Amir Murillo.

W drugim meczu grupy C Stany Zjednoczone pokonały Boliwię (2-0). Do starcia między zwycięzcami dojdzie dopiero w trzeciej kolejce.