Cracovia z pierwszym letnim transferem. Jakub Jugas zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Cracovia z pierwszym letnim transferem. Jakub Jugas zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cracovia

Cracovia potwierdziła pozyskanie 29-letniego Jakuba Jugasa.

Czeski środkowy obrońca związał się z krakowskim klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Do Cracovii zawita na zasadzie wolnego transferu.

Do tej pory Jugas grał wyłącznie w ojczyźnie. Przez długi czas był on związany z Fastav Zlín, a w 2017 roku trafił do Slavii Praga, która wypożyczała go do Mlady Boleslav, FK Jablonec oraz Slovana Liberec. W tym ostatnim defensor spędził sezon 2020/2021. W jego trakcie rozegrał 23 mecze w czeskiej ekstraklasie. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Slovan zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Łącznie Jugas rozegrał ponad 200 meczów na najwyższym rodzimym szczeblu.

Obrońca jest dwukrotnym reprezentantem Czech. Oba występy zanotował w czerwcu 2018 roku, pojawiając się na murawie w towarzyskich starciach z Australią i Nigerią.

To pierwszy letni transfer prowadzonej przez Michała Probierza Cracovii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy