Cristiano odchodzi z Sheriffa Tyraspol

Cristiano odchodzi z Sheriffa Tyraspol fot. St Bento / shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Globo Esporte

Lewy obrońca Sheriffa Tyraspol Cristiano zostanie piłkarzem Fluminense. Wątpliwości co do tego nie mają brazylijskie media, na czele z „Globo Esporte”.

28-latek przedstawił się piłkarskiemu świata tej jesieni, notując trzy asysty w sześciu meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów, do której pomógł się też swojemu zespołowi sensacyjnie zakwalifikować, mając udział przy golach w eliminacjach. Po pięciu sezonach spędzonych w Mołdawii, Cristiano wróci jednak do Brazylii.

Dzięki udanemu pobytowi na Starym Kontynencie ofensywnie usposobiony obrońca po raz pierwszy w zagra na poziomie tamtejszej Serie A. Do tej pory występował maksymalnie na jej zapleczu, większość kariery spędzając w mniejszych klubach. Teraz zgłosiło się po niego Fluminense, jeden z gigantów z Rio de Janeiro, a więc miasta, w którym przyszedł na świat.

Cristiano tam też spędzał wakacje, na które udał się po zakończonych zmaganiach w lidze mołdawskiej i europejskich pucharach. Poza odpoczynkiem, rozpatrywał też ze swoimi agentami oferty zainteresowanych jego pozyskaniem klubów, a tych według „Globo Esporte nie brakowało. Ostatecznie zdecydowała jednak chęć powrotu do ojczyzny. Sheriff wyraził już zgodę na transfer, sumy odstępnego nie ujawniono. 

To czwarte wzmocnienie Fluminense przed kolejnym sezonem, w którym jednym z głównych celów nowego trenera Abela Bragi będzie pomyślne przejście przez eliminacje do Copa Libertadores. Fani "Trójkolorwych" bardzo entuzjastycznie podchodzą do przyjścia Cristiano, licząc na to, że w Ameryce Południowej będzie notował liczby zbliżone do tych, którymi popisywał się w Europie.

28-latek w pięć lat zanotował 36 asyst w Mołdawii i rozgrywkach pod egidą UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy