Cristiano Ronaldo z klasą o Messim. „Tęsknię za naszą rywalizacją”

Cristiano Ronaldo z klasą o Messim. „Tęsknię za naszą rywalizacją”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: UEFA

Cristiano Ronaldo wypowiedział się o swojej rywalizacji z Lionelem Messim przy okazji uroczystej gali UEFA.

Tym razem nagrodę dla najlepszego piłkarza poprzedniej edycji Ligi Mistrzów otrzymał defensor Liverpoolu Virgil van Dijk, ale nie można zapominać o tym, iż miejsca na podium po raz kolejny zajęli Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Obaj napastnicy od lat tematem wielu dyskusji, który z nich jest lepszy, a stawka jest niezwykle wysoka, ponieważ dysputy toczą się nie tylko w kontekście obecnych czasów, ale całej historii piłki nożnej. I choć kibice toczą zacięte spory, zawodnicy cieszą się, że mogą występować razem, w tym samym czasie.

W zeszłym roku Ronaldo zdecydował się przenieść do Juventusu, co zakończyło rywalizację obu legend na boiskach hiszpańskiej LaLiga, ale walka między nimi wciąż trwa w Champions League. Portugalczyk podkreśla jednak, że jest to całkowicie zdrowy pojedynek i darzy Messiego wielkim szacunkiem.

- Dzieliliśmy tę scenę przez 15 lat. On i ja. Nie wiem czy coś takiego wydarzyło się kiedykolwiek w futbolu, dwóch zawodników, na jednej scenie, przez cały czas - powiedział Ronaldo w rozmowie z prowadzącą galę UEFA, podczas której nie tylko rozlosowano grupy Ligi Mistrzów, ale też wręczono indywidualne nagrody za poprzedni sezon.

- Sami wiecie, że to nie jest łatwo [utrzymać się na takim poziomie]. Łączą nas oczywiście dobre relacje, co prawda nie poszliśmy razem na obiad... Jeszcze. Mam nadzieję, że w przyszłości nam się to uda.

- Jasne, że tęsknię za grą w Hiszpanii, przez ostatnie 15 lat mieliśmy tę naszą potyczkę, co było bardzo dobre. On motywował mnie, a ja jego. Dobrze jest więc być częścią historii piłki nożnej.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Transfery - Relacja na żywo [26/01/2020] Transfery - Relacja na żywo [26/01/2020] OFICJALNIE: Éver Banega znalazł nowego pracodawcę. Od lipca! OFICJALNIE: Éver Banega znalazł nowego pracodawcę. Od lipca!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy