Cristiano Ronaldo zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata?! Ciekawa propozycja w drodze

Cristiano Ronaldo zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata?! Ciekawa propozycja w drodze fot. Craig Thomas/News Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Veja

Cristiano Ronaldo znalazł się w orbicie zainteresowań Flamengo. Klub z Rio de Janeiro przejawia chęć do zawarcia krótkoterminowego kontraktu z Portugalczykiem, by ten wystąpił w ich barwach na Klubowych Mistrzostwach Świata - poinformował Matheus Leitão z „Veja”.

Doświadczony napastnik rozwiązał w minionych dniach kontrakt z Manchesterem United i w ten sposób wylądował po raz pierwszy w karierze na piłkarskim bezrobociu.

37-letni zawodnik nie przejmuje się w ogóle tym faktem i skupia się w pełni na rywalizacji z reprezentacją Portugalii na Mistrzostwach Świata, gdzie udało mu się już zdobyć jedną z bramek dla drużyny narodowej w starciu z Ghaną (3:2) i w ten sposób przejść do historii turnieju o miano najlepszej ekipy globu.

Z pewnością Cristiano Ronaldo pochyli się nad swoją dalszą przyszłością po zakończeniu mundialu w Katarze i wybierze najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie. A to może zakładać nawet zawieszenie przez niego korków na kołku. Ten scenariusz jest brany przez niego pod uwagę tylko w przypadku sięgnięcia z zespołem po upragniony tytuł.

Na dziś wydaje się on trudny do zrealizowania. Dlatego bardziej prawdopodobne wydaje się kontynuowanie kariery przez doświadczonego piłkarza, który nie powinien narzekać na brak interesujących propozycji.

Matheus Leitão z „Veja” przekonuje, że jedna z nich trafi do napastnika z Brazylii, gdzie poważne zainteresowanie usługami 37-latka przejawia Flamengo.

Klub z Rio de Janeiro rozpoczął pracę nad zgromadzeniem odpowiednich funduszy na pokrycie kosztów utrzymania Cristiano Ronaldo poprzez nawiązanie kontaktów z prywatnymi sponsorami.

Jeżeli ci przekazaliby „Czerwono-Czarnym” odpowiednie fundusze, to wówczas ci wystosują oficjalną ofertę Portugalczykowi do nawiązania z nim... trzymiesięcznej umowy.

Tak krótki okres obowiązywania kontraktu jest podyktowany faktem pozyskania doświadczonego zawodnika w jednym celu - wzięcia przez niego udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata, w których Flamengo zagra jako aktualny mistrz Ameryki Południowej.

FIFA nie ujawniła jeszcze terminu oraz miejsca rozegrania tego turnieju, ale spekuluje się, że zostanie on po raz kolejny rozegrany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich między 1 a 13 lutego 2023 roku z udziałem wspomnianej ekipy z Brazylii oraz Realu Madryt (Liga Mistrzów), Seattle Sounders (Liga Mistrzów CONCACAF), Wydad Casablanca (Afrykańska Liga Mistrzów) czy Auckland City (Liga Mistrzów OFC).

Przedstawiciel strefy azjatyckiej nie jest na razie znany, ale jeżeli wspomniane daty rozegrania imprezy znalazłyby swoje potwierdzenie, to z tego regionu do udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata zostałby zaproszony jeden z zespołów, ponieważ tamtejsza Azjatycka Liga Mistrzów kończy się dopiero 26 lutego 2023 roku.

***

Real Madryt szuka zastępcy dla Karima Benzemy. Możliwy głośny powrót!

Lukratywna oferta dla Cristiano Ronaldo w przygotowaniu. Twarz wielkiego projektu

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy