Cristiano Ronaldo znów to zrobił! Pokonał Kyliana Mbappé, Erlinga Haalanda czy Harry'ego Kane'a [WIDEO] fot. Al Nassr FC
Paweł Hanejko

Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki, a jego Al Nassr pokonał Al Ittihad w stosunku 5-2. Dzięki trafieniom Portugalczyk stał się najlepszym strzelcem 2023 roku.

We wtorkowy wieczór doszło do hitowego starcia w ramach saudyjskiej ekstraklasy. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Al Ittihad oraz Al Nassr.

Potyczkę zapowiadano, jako wielkie starcie dwóch byłych kolegów z Realu Madryt, czyli Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Francuza, bo już w 14. minucie na listę strzelców wpisał się Abderrazak Hamdallah. Chwilę później jednak z rzutu karnego wyrównał Cristiano Ronaldo.

Gol ten był zachęceniem do ataku dla reszty zespołu. W 38. minucie było już 2-1 po golu Taliski.

Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i wyrównali po przerwie, a na listę strzelców ponownie wpisał się wspomniany Hamdallah.

Ronaldo nie zamierzał pozostawać mu dłużny i w 68. minucie skompletował dublet. Portugalczyk ponownie wykorzystał rzut karny, stając się przy tym najlepszym strzelcem na świecie w 2023 roku.

Były gwiazdor Manchesteru United czy Realu Madryt może pochwalić się 53 trafieniami. Zdystansował tym samym między innymi Kyliana Mbappé, Harry'ego Kane'a i Roberta Lewandowskiego czy Erlinga Haalanda.

Ostateczny rezultat ustalił Sadio Mané. Senegalczyk jeszcze dwukrotnie pakował piłkę do siatki i było 5-2 dla Al Nassr.

Drużyna Cristiano Ronaldo zajmuje zatem w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 43 punktów. Do pierwszego Al-Hilal traci siedem „oczek”.