Cristiano Ronaldo zrzekł się pieniędzy na pożegnanie z Manchesterem United

Cristiano Ronaldo zrzekł się pieniędzy na pożegnanie z Manchesterem United fot. Craig Thomas/News Images/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Cristiano Ronaldo rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Manchesterem United. Klub na całej operacji zaoszczędził 17 milionów funtów. To suma, której zrzekł się zawodnik - przekazał Fabrizio Romano.

Krytyka sterników angielskiej ekipy oraz menedżera sprawiły, że czara goryczy została przelana. Od tego momentu „Czerwone Diabły” dążyły do rozstania.

Gdy okazało się, że tego samego chce sam zawodnik, ruszyły negocjacje. W grę wszedł najprawdopodobniejszy scenariusz.

Zgodnie ze spekulacjami, strony zakończyły współpracę.

Mówiło się, że to de facto może nastąpić dopiero w styczniu, ale klub chciał oczyścić atmosferę jak najszybciej. Odpuścił on batalię prawną przeciwko gwiazdorowi, gdyż ten poszedł na rękę już swojemu byłemu pracodawcy.

Fabrizio Romano poinformował, że Cristiano Ronaldo mógł domagać się wypłacenia mu odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

Chodziło o kwotę 17 milionów funtów, czyli 20 milionów euro.

37-latek zrzekł się wspomnianej sumy, nie chcąc przeciągać sprawy, z której niekoniecznie wyszedłby wygrany, a dodatkowo dalej cierpiałby jego wizerunek.

Wiele wskazuje na to, że pieniądze zostaną niebawem zainwestowane w angaż następcy autora 145 goli w koszulce Manchesteru United.

Jeśli chodzi o zdobywcę pięciu Złotych Piłek, obecnie w pełni skupia się on na występach podczas mundialu w Katarze. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy