Crystal Palace finalizuje spory transfer napastnika

Crystal Palace finalizuje spory transfer napastnika fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic | Sky Sports

Już w środę nowym piłkarzem Crystal Palace ma zostać Jean-Philippe Mateta - podają „The Athletic” i Sky Sports.

„Orły” od dłuższego czasu poszukiwały nowego zawodnika, który odciążyłby nieco Wilfrieda Zahę w zdobywaniu bramek. Wygląda na to, że misja niebawem zakończy się powodzeniem.

Według stacji Sky Sports do Londynu przybył Jean-Philippe Mateta, a to świadczy, że do zamknięcia jego transferu z FSV Mainz jest naprawdę blisko. „The Athletic” z kolei zapewnia, że całą operację należy brać już za pewnik.

Oba źródła są zgodne, co do formuły. 23-letni atakujący ma zostać wypożyczony do 30 czerwca 2022 roku z obowiązkiem wykupu. Anglicy już teraz przeleją na konto Niemców trzy miliony euro, a jeśli piłkarz zagra w pierwszym składzie w 15 meczach Premier League, transfer definitywny stanie się faktem i Crystal Palace będzie musiało zapłacić następne 15 milionów euro.

Jak podkreśla „The Athletic”, przedstawiciel angielskiej ekstraklasy po gracza mierzącego 192 centymetry wzrostu zgłosił już latem, ale dopiero teraz zintensyfikował działania. To w dużej mierze ma związek z niepewną przyszłością Christiana Benteke oraz wysoką dyspozycją Francuza.

Meteta w trwającym sezonie uzbierał 17 występów okraszonych 10 trafieniami i asystą.

Choć negocjacje nie zostały jeszcze zakończone, na środę planowane są testy medyczne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy