Czerwona kartka bramkarza i dwie zmiany z powodu kontuzji. Duży pech Juventusu

2024-10-02 22:47:47; Aktualizacja: 3 godziny temu
Czerwona kartka bramkarza i dwie zmiany z powodu kontuzji. Duży pech Juventusu Fot. Pennacchio Emanuele / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Juventus w meczy z RB Lipsk miał ogromne problemy. W pierwszej połowie Thiago Motta musiał dokonać dwóch zmian z powodu kontuzji, a w 59. minucie czerwoną kartkę obejrzał bramkarz „Starej Damy”

Juventus miał w drugiej kolejce Ligi Mistrzów ciężkie zadanie, czekał go bowiem wyjazd do Niemiec na spotkanie z RB Lipsk. Co mogło napawać pewnym optymizmem przed meczem to fakt, że Włosi w pierwszej kolejce wygrali pewnie, więc mieli już na koncie trzy punkty.

Okazuje się, że los nie zamierzał rozpieszczać „Starej Damy”. Już w siódmej minucie meczu plac gry z powodu kontuzji opuścił Bremer, a zastąpił go Federico Gatti. Nie minął nawet kwadrans spotkania, a kolejny uraz zgłosił Nicolás González. Jego zmienił Francisco Conceição.

W 30. minucie na 1:0 dla ekipy gospodarzy strzelił Benjamin Šeško. W 50. minucie wyrównał Dušan Vlahović. Gdy Thiago Motta już pewnie myślał, że będzie względnie spokojnie, czerwoną kartkę za zagranie ręką obejrzał Michele Di Gregorio i na boisko wszedł Mattia Perin. Jako że był to ostatni moment na zmiany, to na placu gry pojawił się również Douglas Luiz.

I trzeba powiedzieć, że Brazylijczyk miał wkład w to spotkanie, gdyż... sprokurował rzut karny po zagraniu ręką. Trzy minuty od wejścia na boisko. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Benjamin Šeško. Natomiast już chwilę później doszło do wyrównania po uderzeniu Dušana Vlahovicia. Tutaj trzeba dopatrzeć się jakiegoś pozytywu wymuszonych zmian personalnych, gdyż asystował mu Francisco Conceição, który później sam w 82. minucie wpakował piłkę do siatki.