Czeski hit. OFICJALNIE: Simon Deli w Slavii Praga

Czeski hit. OFICJALNIE: Simon Deli w Slavii Praga
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Slavia Praga

Simon Deli odszedł z Club Brugge, obierając kurs na Slavię Praga.

„Zszyci” dokonali sporego wzmocnienia, pozyskując 16-krotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, a na dodatek piłkarza, który miał już okazję bronić ich barw.

29-latek, który przez ostatnie półtora roku grał w Belgii, karierę w Europie rozpoczynał właśnie od występów na czeskich boiskach. Początkowo szkolił się on w rezerwach Sparty Praga, ale po dwóch wypożyczeniach nadal nie było mu dane zadebiutował w pierwszym zespole. Wówczas rękę do niego wyciągnął rywal zza miedzy - Slavia.

W tej ekipie nie tylko posmakował rywalizacji w czeskiej ekstraklasie, ale i europejskich pucharach. To tam dostrzegło go Club Brugge, do którego latem 2019 roku trafił za 2,5 miliona euro. Teraz, po uzbieraniu 60 występów, notuje on powrót.

Operacja została przeprowadzona na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca.

Podopieczni Jindřicha Trpišovský’ego aktualnie są na prowadzeniu w ligowej tabeli, a już niebawem zmierzą się z Leicester City w 1/16 finału Ligi Europy. Simon Deli ma za zadanie wnieść do drużyny cenne doświadczenie, wszak to trzykrotny mistrz kraju (w 2017 i 2019 roku ze Slavią i w 2020 roku z Club Brugge).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy