Czeski hit. OFICJALNIE: Simon Deli w Slavii Praga

Czeski hit. OFICJALNIE: Simon Deli w Slavii Praga
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Slavia Praga

Simon Deli odszedł z Club Brugge, obierając kurs na Slavię Praga.

„Zszyci” dokonali sporego wzmocnienia, pozyskując 16-krotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, a na dodatek piłkarza, który miał już okazję bronić ich barw.

29-latek, który przez ostatnie półtora roku grał w Belgii, karierę w Europie rozpoczynał właśnie od występów na czeskich boiskach. Początkowo szkolił się on w rezerwach Sparty Praga, ale po dwóch wypożyczeniach nadal nie było mu dane zadebiutował w pierwszym zespole. Wówczas rękę do niego wyciągnął rywal zza miedzy - Slavia.

W tej ekipie nie tylko posmakował rywalizacji w czeskiej ekstraklasie, ale i europejskich pucharach. To tam dostrzegło go Club Brugge, do którego latem 2019 roku trafił za 2,5 miliona euro. Teraz, po uzbieraniu 60 występów, notuje on powrót.

Operacja została przeprowadzona na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca.

Podopieczni Jindřicha Trpišovský’ego aktualnie są na prowadzeniu w ligowej tabeli, a już niebawem zmierzą się z Leicester City w 1/16 finału Ligi Europy. Simon Deli ma za zadanie wnieść do drużyny cenne doświadczenie, wszak to trzykrotny mistrz kraju (w 2017 i 2019 roku ze Slavią i w 2020 roku z Club Brugge).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy