Czesław Michniewicz skomentował spotkanie z Gabrielem Sloniną

Czesław Michniewicz skomentował spotkanie z Gabrielem Sloniną fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Łączy Nas Piłka [YouTube]

Czesław Michniewicz, korzystając z wizyty w Stanach Zjednoczonych, spotkał się z Gabrielem Sloniną. Selekcjoner reprezentacji opowiedział teraz o kulisach rozmowy z bramkarzem Chicago Fire.

17-latek uchodzi za spory talent, a wciąż nie rozegrał ani jednego spotkania w seniorskiej kadrze Stanów Zjednoczonych. To szansa na przekonanie bramkarza do reprezentowania naszego kraju.

Michniewicz spotkał się ze Sloniną osobiście.

– Spotkaliśmy się z nim dwukrotnie. Pierwszy raz na obiedzie, spotkaliśmy się następnego dnia już na meczu pucharowym – rozpoczął.

– Wręczyliśmy mu koszulkę reprezentacji Polski z numerem jeden. Mówił, że aż mu ciarki przechodzą. Bardzo sympatyczny, wzruszający moment dla niego – zauważył.

– Jest duża szansa, że obejrzymy go na zgrupowaniu naszej pierwszej reprezentacji przed meczami czerwcowymi. Ostateczną decyzję mu podjąć on – zaznaczył.

– „Będzie zgrupowanie reprezentacji Polski i jeśli trener uzna, że chcę mnie zobaczyć, ja przyjadę na zgrupowanie”, tak mi odpowiedział – wyznał.

Jednocześnie bez szans na ostatecznie „zaklepanie” golkipera nie są Amerykanie.

– Amerykanie go kuszą. Wmawiają, że za cztery lata są mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych i on może być jedynką – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski.

Polacy w czerwcu zmierzą się dwukrotnie z Belgią, podejmą także Walię i będą rywalizować na wyjeździe z Holandią.

Slonina jak dotąd w Chicago Fire rozegrał 19 spotkań i zachował dziewięć czystych kont.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy