Czesław Michniewicz spotkał się z Gabrielem Sloniną

Czesław Michniewicz spotkał się z Gabrielem Sloniną fot. Chicago Fire
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łączy nas piłka | Daniel Bociąg [Twitter]

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz spotkał się z golkiperem Chicago Fire, Gabrielem Sloniną. Tematem rozmów była ewentualna gra utalentowanego nastolatka w „Biało-czerwonych” barwach.

Czesław Michniewicz kontynuuje swoje tournée po świecie, gdzie odwiedza kolejnych reprezentantów Polski. Ostatnio spotkał się między innymi z nieobecnym na marcowym zgrupowaniu napastnikiem Karolem Świderskim. Teraz przyszedł czas na Gabriela Sloninę.

To nazwisko może niewiele mówić przeciętnemu kibicowi futbolu nad Wisłą. Mamy jednak do czynienia z ogromnym talentem bramkarskim, który występuje obecnie w Major League Soccer i reprezentuje barwy Chicago Fire.

Tak w poprzednim sezonie, jak i w tym imponuje fantastyczną formą, a zainteresowanie nim deklarowały kluby Premier League na czele z Chelsea. On sam jednak postanowił pozostać w dotychczasowych barwach i podpisał nawet nowy kontrakt, który będzie ważny do 31 grudnia 2023 roku.

Nie było to jedyne ważne wydarzeniu w życiu Słoniny, ponieważ w ostatnich godzinach spotkał się z nim selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Nie od dziś wiadomo, że sam piłkarz bardzo chce grać dla „Biało-czerwonych”.

Obaj panowie mieli okazję przedyskutować przyszłość, co zresztą były trener Legii Warszawa przyznał w rozmowie z Danielem Bociągiem.

- Wręczyłem mu koszulkę reprezentacji Polski z jedynką i orzełkiem, a on był z tego bardzo dumny. Rozmawialiśmy o jego przyszłości i wiadomo, że nie wszystko mogę powiedzieć, ale on był wzruszony i zainteresowany grą dla nas. Zobaczymy, jak potoczą się jego losy, ale będziemy robić wszystko, by wybrał Polskę i jesteśmy na dobrej drodze, by Gabryś grał u nas - stwierdził.

Slonina, który ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Stanów Zjednoczonych, rozegrał w tym sezonie łącznie siedem meczów. W pięciu z nich zachował czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy