Cztery kluby zainteresowane obrońcą FC Barcelony. Jedna oferta już wylądowała w koszu

Cztery kluby zainteresowane obrońcą FC Barcelony. Jedna oferta już wylądowała w koszu fot. FC Barcelona
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano

Jednym z zawodników, których FC Barcelona może poświęcić w letnim oknie w celu naprawienia sytuacji ekonomicznej jest Mikayil Faye. O członka rezerw ubiegają się kluby z Francji, Hiszpanii i Holandii – przekazał Fabrizio Romano.

Barça cały czas zarysowuje plan działania przed następnym sezonem. W klubie dojdzie do wielu zmian, a jedną z kluczowych stanowi ogłoszenie nowego trenera. Xavi złożył rezygnację pod koniec stycznia, ale zadeklarować chęć współpracy do zakończenia zmagań.

Rewolucja obejmie także zmiany kadrowe. „Blaugrana” musi uszczuplić budżet płacowy i dokonać co najmniej paru sprzedaży, aby ogłosić choćby jedno hitowe wzmocnienie, jak i oderwać się od naruszalności granic przestrzegania finansowego fair play.

Dla portalu Caughtoffside.com Fabrizio Romano podkreślił, że sprzedaż Faye może stanowić jeden ze składników odpowiedzialnych za wprowadzenie ładu w funkcjonowaniu klubu.

Zaledwie 19-letni środkowy obrońca przybył do stolicy Katalonii dopiero przed tym sezonem za 1,5-1,7 miliona euro z chorwackiej NK Kustosija.

Regularnie ogrywa się w trzecioligowych rezerwach pod wodzą Rafy Márqueza. Oprócz solidności w defensywie zapewnia też spore zagrożenie w polu karnym rywala. W 24 meczach zanotował trzy trafienia.

Nie tak dawno, bo 8 marca, powołany do reprezentacji Senegalu zawodnik po raz pierwszy znalazł się w kadrze meczowej pierwszej drużyny przy okazji pojedynku z Mallorcą. Na debiut się nie doczekał.

Minionej zimy RC Lens przedstawiło ofertę w wysokości dziewięciu milionów euro, lecz działacze Barcelony bez większego namysłu umieścili ją w koszu.

Determinacja adresata może zostać wystawiona na cięższą próbę za parę miesięcy. Oprócz przedstawiciela Ligue 1 zainteresowanie piłkarzem wykazują jeszcze OGC Nice, Girona oraz Ajax Amsterdam.

Umowa Faye traci ważność dopiero w czerwcu 2027 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy