Daily Mail: Mandžukić porozumiał się z Manchesterem United co do kontraktu indywidualnego

Daily Mail: Mandžukić porozumiał się z Manchesterem United co do kontraktu indywidualnego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Mario Mandžukić jest o krok od transferu do Manchesteru United. Chorwat przystał bowiem na warunki kontraktu zaoferowane mu przez Anglików.

33-latek był niezwykle istotnym zawodnikiem w zespole Massimiliano Allegriego, który na dowód swojej sympatii do środkowego napastnika poprosił o przedłużenie z nim kontraktu. W związku z tym jego porozumienie z włoskim klubem wygasa 30 czerwca 2021 roku, a nie o rok wcześniej, jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

Nie przeszkodziło to jednak Manchesterowi United w wypracowaniu porozumienia z Chorwatem, który nie znajduje się w planach Maurizio Sarriego. Takie informacje przekazało angielskie „Daily Mail”, które dodaje, że Mario Mandžukić w ramach umowy ważnej do 30 czerwca 2022 roku miałby zarabiać 6,2 miliona funtów rocznie (blisko siedem milionów euro), co stanowi wzrost jego dotychczasowego wynagrodzenia o 35%.

Wspomniane źródło przekonuje, że Juventus miałby przystać na ofertę w wysokości 15 milionów funtów, czyli 16,5 miliona euro, a jeśli nie, Włosi włączyliby swojego zawodnika do operacji z udziałem Romelu Lukaku. Należy jednak dodać, że to drugie rozwiązanie wchodzi w grę dopiero wówczas, kiedy na przeprowadzkę do Anglii nie zgodzi się Paulo Dybala.

Niemniej, transfer 33-latka jest praktycznie przesądzony, a oficjalne potwierdzenie powinno ujrzeć światło dzienne w ciągu kilku najbliższych dni. Do ustalenia pozostaje jedynie forma transakcji, co jest zależne od decyzji Argentyńczyka o polskich korzeniach.

Napastnik z Bałkanów w ubiegłym sezonie wybiegał na boisko 33 razy, w tym czasie dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców, a ponadto asystował przy siedmiu trafieniach.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy