Daleka podróż Essiena

Daleka podróż Essiena
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Melbourne Victory

Michael Essien najprawdopodobniej w najbliższych dniach zwiąże się z nowym klubem - australijskim Melbourne Victory.

33-letni środkowy pomocnik od dłuższego czasu znajdował się na szczycie listy życzeń Victory. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie on "guest marquee", czyli zawodnikiem-gwiazdą, którego nie obowiązują ogólne zasady dotyczące wysokości pensji. 

Były reprezentant Ghany w Europie pojawił się w 2000 roku, najpierw reprezentując barwy Bastii, potem Lyonu, aż w 2005 roku trafił do Chelsea. W Londynie spędził dziewięć sezonów, z czego jeden na wypożyczeniu w Realu Madryt. Ostatnie dwie kampanie występował w Milanie i Panathinaikosie.

Transfer zawodnika z tak imponującą przeszłością byłby odpowiedzią Victory na sprowadzenie przez lokalnego rywala, Melbourne City, największej gwiazdy w historii australijskiej piłki - Tima Cahilla.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy