Dalian Pro pobiło klubowy rekord sprzedażowy. Znamy warunki transferu Carrasco

Dalian Pro pobiło klubowy rekord sprzedażowy. Znamy warunki transferu Carrasco
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com | Marca

Przed kilkoma dniami Yannick Carrasco zamienił definitywnie Dalian Pro na Atlético Madryt, lecz dopiero teraz poznaliśmy warunki finansowe całej operacji.

Belg chciał się wyrwać z Chin już od dobrych kilkunastu miesięcy. Choć starały się o niego Arsenal czy AC Milan, to żadnej z tych ekip nie udawało się przekonać jego pracodawcy do sprzedaży gracza. Ta sztuka powiodła się dopiero ósmego września bieżącego roku, gdy do akcji wkroczyło Atlético Madryt.

„Los Rojiblancos” pół roku temu dogadali się z Dalian Pro w sprawie sześciomiesięcznego wypożyczenia i prawdopodobnie to pomogło im teraz osiągnąć porozumienie w sprawie transferu definitywnego.

Jak już wiemy z oficjalnego komunikatu hiszpańskiego klubu, 42-krotny reprezentant „Czerwonych Diabłów” podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. Do tej pory jednak warunki finansowe całej operacji pozostawały nieznane.

Portal Goal.com oraz dziennik „Marca” zdecydowały się to zmienić, ujawniając, że Yannick Carrasco kosztował madrytczyków aż 27 milionów euro. Kwota ta nie trafiła w całości na konto przedstawiciela Chinese Super League, gdyż będzie płacona w ratach.

Oznacza to, że Dalian Pro pobiło własny rekord sprzedażowy i to ponad pięciokrotnie. Dotychczas najwięcej zainkasowano bowiem przy okazji odejścia Yu Hanchao do Guangzhou Evergrande, a było to pięć i pół miliona euro. Z kolei dla Atlético to jedenasty największy zakup w jego historii.

Jeśli chodzi o klasyfikację globalną chińskiej ekstraklasy, jest to druga najwyższa sprzedaż, po 40 milionach euro wydanych w 2017 roku przez Barcelonę na angaż Paulinho.

27-letni skrzydłowy w „Los Colchoneros” występował jeszcze przed wyjazdem do Państwa Środka. Łącząc oba etapy, uzbierał on 140 spotkań, w których zdobył 24 bramki i zanotował 21 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy