Dani Alves nieszczęśliwy w São Paulo. Chce transferu do Europy

Dani Alves nieszczęśliwy w São Paulo. Chce transferu do Europy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Dani Alves nosi się z zamiarem opuszczenia São Paulo i powrotu na europejskie boiska, informuje Goal.com.

37-latek wraz z końcem czerwca 2019 roku zakończył przygodę z Paris Saint-Germain i choć już wtedy miał on na biurku kilka konkretnych ofert, postanowił dać sobie czas do namysłu.

Prawy defensor pojechał wraz z reprezentacją Brazylii na Copa América, które wygrał, zostając najlepszym zawodnikiem turnieju. Dopiero wówczas ogłosił, że zdecydował się na występy w rodzimym São Paulo.

Ten fakt klub z Kraju Kawy wykorzystał do zorganizowania hucznej prezentacji, a zaraz potem Dani Alves wziął się do pracy. Sztab szkoleniowy od razu zaskoczył, przestawiając go na pozycję rozgrywającego i choć obecnie częściej grywa on jako „szóstka”, to wyzwanie najwyraźniej mu się znudziło.

Portal Goal.com informuje, że kapitan kadry narodowej zapragnął zmiany otoczenia, a obecnie wyczekuje ofert, nastawiając się głównie na grę w Europie. Zawodnikowi nie spodobała się krytyka jego osoby przez kibiców São Paulo, którzy wytykają mu udział w imprezie w czasie rekonwalescencji po operacji prawej ręki.

Jak podkreślono, celem Alves jest rozstanie w przyjaznej atmosferze, po rozwiązaniu umowy ważnej do 31 grudnia 2022 roku za porozumieniem stron. Na razie trudno przewidzieć, gdzie zakotwiczy Brazylijczyk, choć nie można zapomnieć, że w przeszłości bardzo chciał on trafić do Premier League, a nie tak dawno zapewniał, że poradziłby sobie w Milanie.

W swoim CV ma on takie kluby jak Sevilla, FC Barcelona czy Juventus.

Dorobek doświadczonego piłkarza w koszulce „Trójkolorowych” to 38 spotkań, siedem trafień i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy