Dani Alves nieszczęśliwy w São Paulo. Chce transferu do Europy

Dani Alves nieszczęśliwy w São Paulo. Chce transferu do Europy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Dani Alves nosi się z zamiarem opuszczenia São Paulo i powrotu na europejskie boiska, informuje Goal.com.

37-latek wraz z końcem czerwca 2019 roku zakończył przygodę z Paris Saint-Germain i choć już wtedy miał on na biurku kilka konkretnych ofert, postanowił dać sobie czas do namysłu.

Prawy defensor pojechał wraz z reprezentacją Brazylii na Copa América, które wygrał, zostając najlepszym zawodnikiem turnieju. Dopiero wówczas ogłosił, że zdecydował się na występy w rodzimym São Paulo.

Ten fakt klub z Kraju Kawy wykorzystał do zorganizowania hucznej prezentacji, a zaraz potem Dani Alves wziął się do pracy. Sztab szkoleniowy od razu zaskoczył, przestawiając go na pozycję rozgrywającego i choć obecnie częściej grywa on jako „szóstka”, to wyzwanie najwyraźniej mu się znudziło.

Portal Goal.com informuje, że kapitan kadry narodowej zapragnął zmiany otoczenia, a obecnie wyczekuje ofert, nastawiając się głównie na grę w Europie. Zawodnikowi nie spodobała się krytyka jego osoby przez kibiców São Paulo, którzy wytykają mu udział w imprezie w czasie rekonwalescencji po operacji prawej ręki.

Jak podkreślono, celem Alves jest rozstanie w przyjaznej atmosferze, po rozwiązaniu umowy ważnej do 31 grudnia 2022 roku za porozumieniem stron. Na razie trudno przewidzieć, gdzie zakotwiczy Brazylijczyk, choć nie można zapomnieć, że w przeszłości bardzo chciał on trafić do Premier League, a nie tak dawno zapewniał, że poradziłby sobie w Milanie.

W swoim CV ma on takie kluby jak Sevilla, FC Barcelona czy Juventus.

Dorobek doświadczonego piłkarza w koszulce „Trójkolorowych” to 38 spotkań, siedem trafień i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy