Danny Rose bliski opuszczenia Tottenhamu. Ma zostać w Premier League

Danny Rose bliski opuszczenia Tottenhamu. Ma zostać w Premier League fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Newcastle United wysunęło się na czoło wyścigu o pozyskanie Danny'ego Rose'a w końcówce trwającego zimowego okienka transferowego.

Brytyjskie media poinformowały przed kilkoma dniami, że sześć klubów rywalizujących na poziomie Premier League wyraziło poważne zainteresowanie usługami 29-letniego zawodnika.

Spośród nich do konkretów mieli przejść przedstawiciele Newcastle United, którzy zostali zmuszeni do znalezienia na rynku wartościowego lewego obrońcy po tym, jak poważnych kontuzji nabawili się Paul Dummett i Jetro Willems.

Menedżer „Srok” został zapytany przez dziennikarzy o możliwe zakontraktowanie reprezentanta Anglii i nie wykluczył takiej możliwości.

- Danny to bardzo dobry i klasowy zawodnik. Czy dojdzie do jego transferu? Kto wie... - powiedział Steve Bruce.

Doświadczony defensor jest już od pewnego czasu wypychany z klubu przez przedstawicieli Tottenhamu, ale do tej pory nie przejawiał chęci do przedwczesnego zakończenia współpracy z „Kogutami”.

Jego nastawienie do tej kwestii uległo zmianie po nastaniu rządów José Mourinho. Portugalski szkoleniowiec tylko trzykrotnie skorzystał z usług Danny'ego Rose'a i przeważnie nie widzi dla niego miejsca nawet w kadrze meczowej.

Doświadczony obrońca nie widzi większych szans na zmianę swojej pozycji w klubie i ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy chce zmienić otoczenie, aby zwiększyć swoje szanse na udział w tym turnieju.

Brytyjskie media nie podają na razie żadnych szczegółów na temat ewentualnego transferu obrońcy, ale należy przypuszczać, że Newcastle United podejmie próbę jego wypożyczenia z opcją wykupu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy