David Beckham przerywa milczenie. Anglik odpowiedział na oskarżenia o podpisanie wielomilionowego kontraktu z Katarem

David Beckham przerywa milczenie. Anglik odpowiedział na oskarżenia o podpisanie wielomilionowego kontraktu z Katarem fot. lev radin / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Joe Lycett's Got Your Back

David Beckham zareagował w końcu na prowokację oraz krytykę popularnego komika Joe Lycetta i zabrał głos na temat spadającej na niego krytyki za rzekome podpisanie wielomilionowego kontraktu z Katarem w celu promowania rozgrywanych w tym kraju Mistrzostw Świata.

Legenda angielskiego futbolu stała się obiektem ataku w momencie stania się jedną z twarzy mundialu rozgrywanego w azjatyckim kraju.

Wiele osób zarzucało 47-latkowi, że sprzedał się organizatorom Mistrzostw Świata, który otwarcie nie przestrzega obowiązujących praw człowieka oraz dyskryminuje osoby o odmiennej orientacji seksualnej.

David Beckham nie odniósł się w żaden sposób na te oskarżenia i początkowo nie zareagował na prowokację popularnego komika Joe Lycetta, który zapowiedział, że jeżeli Anglik nie wycofa się z promowania mundialu, to ten zniszczy dziesięć tysięcy funtów.

I poniekąd dotrzymał złożonego słowa, ponieważ tuż po starcie imprezy w Katarze opublikował w mediach społecznościowych film, na którym wrzuca banknoty do maszyny do rozdrabniania gałęzi.

Niedługo później Lycett przyznał się zniszczenia fałszywych banknotów oraz zapewnił, że równowartość wspomnianej sumy przeznaczył na organizację charytatywną do spraw LGBTQ+.

Od tego momentu nie pojawiły się żadne nowe wieści dotyczące całego zdarzenia. Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie, ponieważ otoczenia Beckhama wysłało komikowi oświadczenie odnośnie skierowanych oskarżeń w kierunku emerytowanego piłkarza.

Stanowisko 47-latka zostało przez niego w całości odczytane podczas specjalnego czwartkowego wydania „Joe Lycett's Got Your Back”.

„David brał udział w wielu Mistrzostwach Świata i innych ważnych międzynarodowych turniejach, zarówno jako zawodnik, jak i ambasador, i zawsze wierzył, że sport ma moc czynienia dobra na świecie.

Piłka nożna, najpopularniejszy sport na świecie, ma prawdziwą zdolność łączenia ludzi i wnoszenia rzeczywistego wkładu w społeczności.

Rozumiemy, że istnieją różne i mocno zakorzenione poglądy na temat zaangażowania na Bliskim Wschodzie, ale uważamy za pozytywne, że debata na temat kluczowych kwestii została bezpośrednio pobudzona przez pierwsze Mistrzostwa Świata rozgrywane w tym regionie.

Mamy nadzieję, że te rozmowy doprowadzą do większego zrozumienia i empatii wobec wszystkich ludzi i, że osiągnięty zostanie postęp” - napisano w imieniu Beckhama w jedynym wydanym komunikacie w kontekście bycia przez niego ambasadorem Mistrzostw Świata w Katarze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy