Davide Ancelotti idzie na swoje. Syn Carlo bardzo blisko utytułowanego klubu

Davide Ancelotti idzie na swoje. Syn Carlo bardzo blisko utytułowanego klubu fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Davide Ancelotti jest blisko objęcia posady szkoleniowca FC Basel - informuje „Marca”.

Hiszpańskie media zapowiadały odejście Davide Ancelottiego ze sztabu szkoleniowego swojego ojca Carlo, który jest trenerem Realu Madryt. Teraz pojawiła się nazwa klubu, który ma przejąć. Chodzi o FC Basel, a więc dwudziestokrotnego mistrza Szwajcarii i w pewnym momencie regularnego uczestnika Ligi Mistrzów.

33-latek zbierał doświadczenie u boku taty w Paris Saint-Germain, Bayernie Monachium, Napoli, Evertonie i ostatnio w Realu. Początkowo był trenerem przygotowania fizycznego, w końcu przeobraził się w asystenta. Jeżeli faktycznie obejmie Basel, będzie to jego premierowa praca w charakterze pierwszego szkoleniowca.

Jakiś czas temu Ancelottiego-juniora łączono ze wspomnianym wyżej Evertonem, ale finalnie nic z tego nie wyszło.

Teraz w roli swojego trenera widzi go Basel. Jak pisze „Marca”, jego działacze chcą rozpocząć nowy etap w historii klubu. Między 2000 a 2017 drużyna zdobywała mistrzostwo Szwajcarii aż 12 razy. Później liga została zdominowana przez Young Boys, z kolei ostatnio tytuł zdobył FC Zürich.

W tym momencie ekipa z Bazylei zajmuje piąte miejsce w tabeli swojej ekstraklasy ze stratą 20 punktów do Young Boys.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy