Dawid Janczyk podekscytowany projektem nowego klubu. „Mam sporo siły, żeby przez kilka lat pograć na niezłym poziomie”

Dawid Janczyk podekscytowany projektem nowego klubu. „Mam sporo siły, żeby przez kilka lat pograć na niezłym poziomie” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Dawid Janczyk udzielił wywiadu Jakubowi Kłyszejce ze Sport.TVP.pl, w którym podzielił się przemyśleniami na temat zasilenia szeregów GKS-u Raciborowice.

35-letni napastnik uchodził swego czasu za wielki polski talent i wróżono mu zrobienie dużej kariery. Doświadczony zawodnik zaprzepaścił jednak otrzymaną szansę przez popadnięcie w chorobę alkoholową, z którą kilkukrotnie próbował walczyć, by powrócić do rywalizacji na profesjonalnym poziomie.

Dawid Janczyk ponosił za każdym razem porażki i dlatego od pewnego czasu występuje na lokalnym poziomie w takich zespołach, jak MKS Ciechanów, LZS Piotrówka, Korona Wilkowice, Górnik Mysłowicie i ostatnio Sadownik Waganiec, z którego postanowił przenieść się do A-klasowego GKS-u Raciborowice występującego w jeleniogórskiej grupie III.

Nowa drużyna wychowanka Sandecji Nowy Sącz ma bardzo ambitne plany i zamierza do 2030 roku zameldować się w... Ekstraklasie.

Swój znaczący wkład w osiągnięcie tego sukcesu ma włożyć ofensywny piłkarz, który przystał na dołączenie do nowej ekipy po tym, jak przedstawiono mu wieloletni plan działania na różnych szczeblach.

- Przede wszystkim zachęcił mnie plan rozwoju drużyny. Mam 35 lat, przedstawiono mi fajny pomysł na przyszłość i dlatego tutaj przyszedłem. Pan Marcin Pitera jest konkretnym człowiekiem, który ma duże ambicje i pasjonuje się piłką nożną. Mam świetne warunki do grania, pracę, mieszkanie. Wszystko jest na bardzo wysokim poziomie - przyznał napastnik.

- Moim głównym zadaniem jest pomoc pierwszej drużynie w awansie do klasy okręgowej. Będę szkolił młodzież w Raciborowicach. Klub kładzie coraz większy nacisk na drużyny juniorskie. Taki jest plan rozwoju. Moja osoba ma również pomóc zespołowi medialnie, bo chcielibyśmy pozyskiwać coraz lepszych piłkarzy - kontynuował zawodnik, który wspomniane funkcje będzie dzielił z pracą w firmie transportowej MP Trans, której właścicielem jest prezes Pitera.

- Chciałbym zostać w Raciborowicach jak najdłużej. Wiem, że prezes ma duże ambicje, a ja mam sporo siły, żeby przez kilka lat pograć na niezłym poziomie. Chcielibyśmy robić awans z roku na rok. Nie będzie to łatwym zadaniem, ale będziemy się starać, żeby stopniowo wzmacniać drużynę i regularnie piąć się wyżej - dodał Janczyk.

35-letni piłkarz przekonuje jednocześnie, że obecnie wygrywa walkę z nałogiem.

- Przez piłkę nożną staram się układać swoje życie tak, jak powinienem. W tym momencie nie ma w nim żadnego alkoholu. Nie myślę nawet o nim, zresztą nie mam nawet czasu. Cały czas pracuję w pracy i nad sobą. Chodzę na siłownię, na basen i jestem w ciągłym ruchu. To daje mi motywację, żeby nie pić - stwierdził pięciokrotny reprezentant Polski.

Doświadczony zawodnik przyznał także, że nie narzekał na brak propozycji w ubiegłych tygodniach i to nawet ze strony ekip rywalizujących w wyższych klasach.

- Miałem kilkanaście ofert, ale jak przyjechałem tutaj na rozmowy, zobaczyłem, jak wygląda cała otoczka, atmosfera w pracy i klubie, to długo się nie wahałem. Tutaj usłyszałem konkretny plan. Prezes wie, co chce osiągnąć. Jest bardzo pozytywną osobą, dobrze się z nią rozmawia. Lubię konkrety. Dostałem tu wszystko, co powinien mieć zawodnik, a może i więcej. Mamy świetne warunki. Nie muszę się tu o nic martwić. We wcześniejszych klubach oraz niedawnych propozycjach często słyszałem - Przyjdź Dawid, zobaczymy, co będzie. Tutaj było - przychodź i zostań z nami. Usłyszałem tylko, że muszę chcieć i to jest mój jedyny warunek. Reszta sama przyjdzie. Nie chciałbym wymieniać nazw, ale miałem oferty z trzeciej i czwartej ligi - powiedział Janczyk.

Nowy zespół ofensywnego gracza plasuje się po rundzie jesiennej na drugim miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do Twardy Świętoszów.

Cały wywiad z Dawidem Janczykiem możecie przeczytać na stronie Sport.TVP.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy