Dawid Szwarga wstępnie połączony z nowym klubem

2024-05-22 18:42:15; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dawid Szwarga wstępnie połączony z nowym klubem Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Z tego, co słyszę | Meczyki.pl]

Pojawiły się plotki dotyczące potencjalnego dołączenia przez Dawida Szwargę do ŁKS-u Łódź - przekazał Tomasz Włodarczyk w programie „Z tego, co słyszę” na kanale Meczyki.pl na YouTubie.

W poprzednim roku Dawid Szwarga przeobraził się z asystenta Marka Papszuna w trenera pierwszego zespołu Rakowa Częstochowa. Oczekiwania względem wyników odnoszonych przez prowadzoną przez niego drużynę w kończącym się sezonie były większe. Na kolejkę przed finiszem rozgrywek ma ona na koncie 52 punkty, co daje szóste miejsce w tabeli. Strata do pierwszej lokaty może nie jest bardzo duża, bo wynosi osiem „oczek”, natomiast to bardziej efekt słabego punktowania przez całą czołówkę.

Wiadomo już, że w nowym sezonie szkoleniowcem Rakowa znowu będzie Papszun. Co stanie się ze Szwargą? Z komunikatu opublikowanego przez klub można było dowiedzieć się na razie o przestaniu pełnienia przez niego dotychczasowej funkcji po zakończeniu rozgrywek, a nie o odejściu, natomiast trudno sobie wyobrazić, by 33-latek wrócił do asystowania starszemu koledze po fachu.

Ciekawą informację przekazał Tomasz Włodarczyk.

- Pojawiły się jakieś plotki, że Dawid Szwarga miałby pójść za Robertem Grafem do ŁKS-u. Dużo może się dziać na poziomie pierwszoligowym - powiedział dziennikarz w programie „Z tego, co słyszę”.

Trzeba podkreślić, że w tym momencie temat raczej nie jest zaawansowany.

W obecnym sezonie ekipę ŁKS-u Łódź prowadzili Kazimierz Moskal i Piotr Stokowiec, którego następcą w lutym został Marcin Matysiak. Dla 40-latka to pierwsza praca w Ekstraklasie, z której łodzianie już na pewno spadną. Nie wiadomo, jak potoczą się jego losy w najbliższych tygodniach.

Wspomniany Graf to wiceprezes ŁKS-u do spraw sportowych. W przeszłości był dyrektorem sportowym Rakowa.