De Ligt: Co, gdybym nie został piłkarzem? Zostałbym agentem, żeby dokopać Raioli!

De Ligt: Co, gdybym nie został piłkarzem? Zostałbym agentem, żeby dokopać Raioli! fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: France Football

Matthijs de Ligt udzielił wywiadu „France Football” w związku z otrzymaniem nagrody Kopy dla najlepszego młodego piłkarza (do lat 21). Obrońca Juventusu wykorzystał okazję, by... dogryźć swojemu agentowi, Mino Raioli.

Holender stał się tego lata bohaterem jednego z głośniejszych transferów w ostatnim czasie. Przez długi czas o jego usługi rywalizowały FC Barcelona i Paris Saint-Germain, ale w pewnym momencie oba kluby zaczęły napotykać komplikacje. Paryżanie mieli problem, ponieważ nie mogli zapisać w kontrakcie zawodnika klauzuli odejścia, natomiast Katalończycy nie zgadzali się na wysokie wymagania finansowe stopera. Szansę wykorzystał Juventus, który bardzo szybko dopiął swego.

Ważną postacią przy tej transakcji był Mino Raiola. Popularny, choć nie do końca lubiany przez kibiców, agent reprezentuje interesy de Ligta i zadbał o to, by ten zarabiał duże pieniądze, nawet mimo młodego wieku. 20-latek ma bardzo dobre relacje ze swoim reprezentującym, czego dał wyraźny znak w rozmowie z „France Football”.

- Gdybym nie został piłkarzem, zostałbym agentem i chociaż spróbowałbym dokopać Mino Raioli! Albo postarałbym się go zrekrutować do siebie - stwierdził żartobliwie najlepszy zawodnik młodego pokolenia według rozstrzygniętego w ostatnich dniach plebiscytu.

- Żarty na bok. Szczerze, nigdy o tym za bardzo nie myślałem. Miałem obsesję na punkcie zostania piłkarzem. Moi rodzice zgodzili się na ten pomysł, ale najpierw musiałem ukończyć naukę.

Przez kontuzję Giorgio Chielliniego, de Ligt musiał bardzo szybko dostosować się do nowych warunków w Juventusie. Istotny przy przyznaniu mu nagrody Kopy był jednak również jego pobyt w Ajaksie Amsterdam.

- Moim najlepszym wspomnieniem z Ajaksu jest poprzedni sezon, w całości. Wygraliśmy ligę i Puchar Holandii, do tego byliśmy bardzo blisko finału Ligi Mistrzów...

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy