De Ligt komentuje swoją sytuację transferową

De Ligt komentuje swoją sytuację transferową fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Matthijs de Ligt wypowiedział się na temat medialnych doniesień łączących go z Barceloną i Manchesterem United.

W sobotę RAC1 dość niespodziewanie poinformowało, że kapitan Ajaksu jest bardzo blisko transferu do Manchesteru United. W niedzielę te doniesienia zdementowało jednak Sky Sports. Na temat tego zamieszania wypowiedział się sam De Ligt, dając do zrozumienia, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

- Gdzie siebie widzę? Wiadomo, że Premier League to bardzo konkurencyjne rozgrywki. LaLiga również. Nie chodzi jednak wyłącznie o Anglię i Hiszpanię.

- Wciąż nie wiem, gdzie zagram w przyszłym sezonie. Na razie skupiam się na czerwcowych meczach reprezentacji Holandii. Zobaczymy, co będzie dalej.

- Wiadomo, że jest pewne zainteresowanie ze strony klubów, ale nie będę wymieniał ich nazw. W najbliższych tygodniach liczy się tylko reprezentacja i zobaczymy, co przyniesie czas - powiedział 19-letni środkowy obrońca, który w sezonie 2018/2019 rozegrał 55 spotkań w koszulce Ajaksu. Zdobył w nich siedem bramek i zanotował cztery asysty.

Holandię czeka turniej finałowy Ligi Narodów. W półfinale „Oranje” zmierzą się z Anglią. Mecz ten odbędzie się 6 czerwca.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy