De Ligt może poczekać. Juventus finalizuje transfer Cristiana Romero!

De Ligt może poczekać. Juventus finalizuje transfer Cristiana Romero!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Cristian Romero lada dzień zostanie nowym piłkarzem Juventusu.

Sympatycy „Starej Damy” wciąż czekają na sfinalizowanie hitowej transakcji z udziałem Matthijsa de Ligta, tymczasem działacze turyńskiego giganta pracują również nad transferami innych obrońców. Kilka dni temu klub oficjalnie potwierdził pozyskanie Meriha Demirala, a teraz do drużyny dołączy Cristian Romero. Defensor Genoi od dawna był łączony z Juventusem i przed nim już tylko testy medyczne.

Negocjacje transferu utalentowanego obrońcy trochę trwały, ale władze ekipy ze Stadio Luigi Ferraris już w maju przekonywały, iż gracz trafi najprawdopodobniej do „Bianconerich”. Gianluca Di Marzio informuje, że stronom udało się dojść do pełnego porozumienia, dzięki któremu piłkarz zamiast na zgrupowanie genueńczyków, uda się na testy medyczne w Turynie.

21-latek ma przejść konieczne badania już we wtorek. Jeśli obędzie się bez żadnych komplikacji, gracz podpisze kontrakt z mistrzami Włoch, którzy zapłacą za jego transfer około 20 milionów euro. W obronie „Juve” nie powinno jednak się zrobić przesadnie tłoczno, ponieważ Romero ma być od razu wypożyczony.

Kilka klubów wiedziało, iż to turyńczycy pozyskają Argentyńczyka, dlatego już wcześniej rozpoczęły starania o jego wypożyczenie. Najbliżej była Atalanta, która widziała w stoperze dobre wzmocnienie przed Ligą Mistrzów. Na ten moment wygląda jednak na to, że piłkarz spędzi kolejny sezon w barwach Genoi.

Romero na co dzień występuje w środku defensywy, ale może grać także po prawej stronie formacji obronnej. Do Włoch trafił w zeszłym roku z argentyńskiego Belgrano, a debiut w Serie A zanotował w październiku w starciu z... Juventusem. Od tamtej pory był podstawowym zawodnikiem Genoi, dla której rozegrał 27 spotkań, strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy