De Rossi: Liverpool nieustannie nas tym nękał

De Rossi: Liverpool nieustannie nas tym nękał
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mediaset Premium

Daniele De Rossi twierdzi, że Roma wciąż ma szansę na awans, ale musi znaleźć sposób na taktykę Liverpoolu.

Roma początkowo stawiała opór „The Reds”, ale z czasem to Anglicy zdobywali coraz większą inicjatywę, co przyniosło kolejne zdobyte bramki. Dopiero w końcówce rzymianom udało się dwukrotnie umieścić piłkę w siatce, co dało im nadzieje przed rewanżem, ale wynik 2:5 i tak nie stawia ich w komfortowej sytuacji. Dwie pierwsze bramki dla liverpoolczyków zdobył były piłkarz Romy, Mohamed Salah, a kapitan „Giallorossich” twierdzi, że znakomita forma Egipcjanina wcale go nie dziwi.

- Wiemy, że Salah jest wielkim piłkarzem i również świetną osobą. Jestem szczęśliwy z jego powodu, nawet jeśli sporo nas to kosztowało. Znacznie się rozwinął i staje się tak decydujący, jak wszyscy myśleliśmy, że to możliwe - powiedział De Rossi w rozmowie z „Mediaset Premium”.

- Możemy dokonać powtórki tego, co zrobiliśmy w ćwierćfinale [Roma odwróciła losy dwumeczu z Barceloną i po porażce 1:4 na wyjeździe, u siebie wygrała 3:0 - przyp. red.], więc to sugeruje nam, że wszystko jest możliwe. Naszym obowiązkiem jest wiara, musimy podjąć próbę, dla nas samych i dla ludzi, którzy kochają Romę. Jedyna różnica jest taka, że przeciwko Barcelonie widziałem drużynę, która nie miała szczęścia, z wieloma dwuznacznymi incydentami. Tutaj zaczęliśmy dobrze, ale później cierpieliśmy z powodu ich tempa.

De Rossi przyznaje, że na analizę taktyczną jeszcze przyjdzie czas, ale z poziomu boiska dostrzegł, iż Liverpool znalazł świetny patent na defensywę „Lupich”.

- Nie obejrzałem jeszcze meczu, więc popełniłbym błąd, gdybym oceniał taktykę. Liverpool to silny zespół, nie zapominajmy o tym, ale my też mieliśmy 20-25 dobrych pierwszych minut. Oni nieustannie nękali nas długimi podaniami, we wszystkie strefy boiska. Trudno jest pokryć taką przestrzeń, gdy grasz przeciwko zawodnikom, którzy są zawsze szybsi od ciebie. Mieliśmy wrażenie, że zupełnie pomijamy linię pomocy, nie mieliśmy jak przejąć piłki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy