Definitywny transfer Kownackiego? Kicker: Jest druga opcja

Definitywny transfer Kownackiego? Kicker: Jest druga opcja
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kicker

Dawid Kownacki trafił zimą do Fortuny Düsseldorf na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii. Zdaniem „Kickera” niemiecki klub będzie dążył do zatrzymania go w zespole.

Transfer kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski z różnych względów przeciągał się w czasie, ale Fortunie w końcu udało się go pozyskać. Od tamtej pory Kownacki rozegrał sześć spotkań na najwyższym niemieckim szczeblu, w międzyczasie borykając się z kontuzją. Na razie strzelił dla Fortuny dwa gole - oba w marcowym meczu z Schalke 04 (4:0). 

Klub z Düsseldorfu dalej widzi w 22-latku duży potencjał i chce kontynuować z nim współpracę. Fortuna ma opcję wykupu napastnika za nieco mniej niż 10 milionów euro. „Kicker” pisze jednak o możliwym jeszcze jednym rozwiązaniu, a mianowicie przedłużeniu wypożyczenia Kownackiego, które dobiega końca 30 czerwca tego roku. 

Na to zgodę musiałaby jednak wyrazić Sampdoria, która do tej pory była dla Niemców raczej trudnym partnerem do rozmów. 

Dyrektor sportowy Fortuny, Lutz Pfannenstiel, przyznał, że niemiecki klub musi wykazać się w tej sprawie kreatywnością i wyobraźnią. 

Dodajmy, że kontrakt Kownackiego z samą Sampdorią jest ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Fortuna zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy