Definitywny transfer Kownackiego? Kicker: Jest druga opcja

Definitywny transfer Kownackiego? Kicker: Jest druga opcja
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kicker

Dawid Kownacki trafił zimą do Fortuny Düsseldorf na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii. Zdaniem „Kickera” niemiecki klub będzie dążył do zatrzymania go w zespole.

Transfer kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski z różnych względów przeciągał się w czasie, ale Fortunie w końcu udało się go pozyskać. Od tamtej pory Kownacki rozegrał sześć spotkań na najwyższym niemieckim szczeblu, w międzyczasie borykając się z kontuzją. Na razie strzelił dla Fortuny dwa gole - oba w marcowym meczu z Schalke 04 (4:0). 

Klub z Düsseldorfu dalej widzi w 22-latku duży potencjał i chce kontynuować z nim współpracę. Fortuna ma opcję wykupu napastnika za nieco mniej niż 10 milionów euro. „Kicker” pisze jednak o możliwym jeszcze jednym rozwiązaniu, a mianowicie przedłużeniu wypożyczenia Kownackiego, które dobiega końca 30 czerwca tego roku. 

Na to zgodę musiałaby jednak wyrazić Sampdoria, która do tej pory była dla Niemców raczej trudnym partnerem do rozmów. 

Dyrektor sportowy Fortuny, Lutz Pfannenstiel, przyznał, że niemiecki klub musi wykazać się w tej sprawie kreatywnością i wyobraźnią. 

Dodajmy, że kontrakt Kownackiego z samą Sampdorią jest ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Fortuna zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy