Demba Ba opuści Newcastle za 7 milionów funtów?

Demba Ba opuści Newcastle za 7 milionów funtów?
Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
Źródło: Daily Mail

Demba Ba może odejść z Newcastle United w czasie letniego okna transferowego za zaledwie 7 milionów funtów jeśli nie podpisze z klubem z Tyneside nowego kontraktu.

Stanie się tak ze względu na klauzulę odejścia, jaką ma zapisaną w swoim kontrakcie czarnoskóry napastnik. Już zimą informacja o zaskakująco niskiej cenie za piłkarza dotarła do menedżerów w całej Europie i mówiło się, że jest on zdecydowany na odejście ze Sports Direct Arena.

Sam zainteresowany po powrocie z Pucharu Narodów Afryki wszystkiemu zaprzeczył i zapewnił, że pozostanie w ekipie "Srok" do końca sezonu. Teraz temat odejścia Senegalczyka powraca, co potwierdził niedawno menedżer Newcastle Alan Pardew przyznając, że nie wie, czy będzie w stanie zatrzymać u siebie tak wartościowego zawodnika.

Oczywiście, w razie podpisania nowej umowy Ba nie opuści swojej drużyny za tak niską kwotę. Wiadomo jednak, że klub będzie musiał liczyć się z podwyższeniem zarobków piłkarza, które na tę chwilę wynoszą 50 tysięcy funtów tygodniowo. Nie jest pewne, czy dyrektor zarządzający Newcastle Derek Llambias zdecyduje się na ofertę nowego kontraktu dla piłkarza, który ma za sobą zaledwie jeden udany rok w klubie.

Dodatkowo na niekorzyść Senegalczyka działa fakt, że po wspaniałej pierwszej części sezonu, w której zdobył 16 goli w drugiej zatracił zdolności snajperskie. Całkowicie przyćmił go jego rodak, sprowadzony zimą z SC Freiburg Papiss Demba Cissé.

Ba nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów, które z pewnością będą w stanie spełnić wszystkie jego wymagania finansowe. W kolejce po piłkarza ustawiły się czołowe kluby Premier League, takie jak Tottenham Hotspur, Chelsea Londyn i Manchester United.

Ewentualną przeszkodą w transferze mogą być problemy zdrowotne, z jakimi zmagał się w przeszłości. 27-latek w 2009 roku nie przeszedł testów medycznych w VfB Stuttgart, a rok później ze względu na kłopoty z kolanem taka sama sytuacja przytrafiła mu się w Stoke City. Co prawda od ponad roku Senegalczyk ani razu nie skarżył się na jakikolwiek uraz, ale wydarzenia sprzed kilku lat mogą odstraszyć jego potencjalnych nabywców.

Mówi się, ze Newcastle znalazło już zastępcę senegalskiego napastnika. Ma nim zostać piłkarz Twente Enschede, Luuk de Jong.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy