Denis Zakaria opuści Chelsea już zimą?!

Denis Zakaria opuści Chelsea już zimą?! fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: 90min.com | The Times

Chelsea rozważa bardzo poważnie możliwość skrócenia wypożyczenia Denisa Zakarii i odesłanie go z powrotem do Juventusu - poinformował Graeme Bailey z 90min.com oraz „The Times”.

Przedstawiciele „The Blues” poszukiwali tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego dodatkowej opcji na wzmocnienie rywalizacji w linii pomocy.

Ówczesny menedżer Thomas Tuchel uznał, że potrzebuje jeszcze jednego zawodnika do tej formacji w razie problemów zdrowotnych jednego z podstawowych piłkarzy i wskazał na Denisa Zakarię, jako idealnego kandydata do gry w preferowanym przez niego systemie.

Szwajcar cieszył się w tym samym czasie także zainteresowaniem Liverpoolu, ale uznał, że więcej okazji do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami otrzyma w Chelsea i ostatecznie trafił na Stamford Bridge w ramach wypożyczenia za trzy miliony euro z bonusem opiewającym na milion euro z zawartą opcją wykupu za 28 milionów euro i dodatek sięgający pięciu milionów euro.

Blisko 26-letni zawodnik nie dostąpił od tego momentu zaszczytu zadebiutowania w nowych barwach i na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się zmienić, ponieważ nowy szkoleniowiec Graham Potter nie ceni go tak bardzo jak poprzednik.

Z tego też względu Graeme Bailey z 90min.com oraz „The Times” informują, że w strukturach „The Blues” bardzo poważnie jest omawiana opcja skrócenia pobytu Zakarii w londyńskim klubie na rzecz odesłania go już zimą do Juventusu.

Jeżeli teraz zapadłaby taka decyzja, to Chelsea czekałyby rozmowy ze „Starą Damą” i sam Szwajcar zapewne musiałby poczekać do następnego roku na ponowne pojawienie się na boisku, ponieważ wcześniej zaliczył dwa występy we włoskiej drużynie i rozegranie choćby minuty w ekipie ze Stamford Bridge uniemożliwiłoby mu zaliczenie zimowego transferu do trzeciego zespołu w trwającym sezonie.

Środkowy pomocnik, pozostając na uboczu, skazuje się jednocześnie na możliwy brak otrzymania powołania na tegoroczny mundial.

Co prawda Zakaria pojawił się dwukrotnie z ławki rezerwowych we wrześniowych spotkaniach Ligi Narodów, ale kolejne tygodnie bez gry w klubie wpłyną znacząco na postawienie na inną opcję przez selekcjonera Murata Yakina.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy