Depay: Hitowy powrót do Premier League?!

Depay: Hitowy powrót do Premier League?! fot. Manchester United FC
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mirror

Memphis Depay spisuje się znakomicie, odkąd zdecydował się na przenosiny do Olympique'u Lyon. Dzięki dobrej formie, może sobie wywalczyć drogę powrotną do Premier League. W swoich szeregach chciałby go zobaczyć Liverpool.

Holender zaimponował całej piłkarskiej Europie swoimi występami w PSV Eindhoven. Wyścig po jego talent wygrał Manchester United, ale skrzydłowy trafił tam w dość kiepskim momencie. Drużyna popadła w kryzys po odejściu Alexa Fergusona, a i on sam nie prezentował się na miarę oczekiwań. Z racji trudności, gracz zdecydował się odejść do Lyonu, gdzie odzyskał dawną formę i jest motorem napędowym zespołu.

Dobra dyspozycja zawodnika zwróciła uwagę działaczy Liverpoolu. „The Reds” są gotowi wejść na rynek i umocnić się w roli faworyta do kolejnych sukcesów na arenie europejskiej, a także na rodzimym podwórku, gdzie podopieczni Jürgena Kloppa są na dobrej drodze do zdobycia pierwszego od lat tytułu mistrzowskiego. 

Jak przekazuje „Daily Mirror”, cena za Depaya może oscylować w okolicach 42 milionów funtów. Piłkarz nie ukrywał w wywiadach, że nie postrzega ekipy „Les Gones” jako ostatecznej stacji swojej kariery i chciałby jeszcze raz spróbować swoich sił w silniejszym zespole, walczącym o ambitniejsze cele. Liverpool byłby dobrym rozwiązaniem, choć transfer tam wiązałby się z rywalizacją o miejsce w składzie z choćby takimi graczami jak Mohamed Salah czy Sadio Mané. Depay zdaje się być jednak gotowy na to wyzwanie.

Zainteresowanie Liverpoolu zaalarmowało Manchester United. „Czerwone Diabły” mają pierwszeństwo przy potencjalnym transferze i w takim przypadku mogą z niego skorzystać, by nie pozwolić na wzmocnienie odwiecznemu rywalowi. Nie wiadomo jednak, co na to sam zawodnik. O ile umowa na to pozwala, Depay mógłby zablokować swój powrót na Old Trafford.

Warto dodać, że skrzydłowego pod stałą obserwacją ma również Tottenham.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy