Depay zaproponowany... Milanowi w ramach hitowej wymiany. FC Barcelona musi się szybko określić

Depay zaproponowany... Milanowi w ramach hitowej wymiany. FC Barcelona musi się szybko określić fot. kivnl / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Memphis Depay został zaoferowany Milanowi na zasadzie wymiany za Lucasa Paquetę - poinformował Gianluca Di Marzio.

Ronald Koeman postanowił zabrać się ostro do pracy po objęciu stanowiska szkoleniowca Barcelony i zażyczył sobie sprowadzenia między innymi gwiazdy Olympique'u Lyon.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” mieli w ekspresowym tempie podjąć próbę nawiązania współpracy z reprezentantem Holandii i zdołali rzekomo osiągnąć z nim pełne porozumienie w kwestii warunków indywidualnego kontraktu.

Ekipa z Camp Nou wstrzymuje się jednak ze złożeniem oficjalnej propozycji francuskiemu zespołowi za Memphisa Depaya, ponieważ w pierwszej kolejności musi pozbyć się kilku zawodników, wśród których znajduje się między innymi Luis Suárez.

„Les Gones” zdają sobie z tego faktu sprawę, ale jednocześnie nie zamierzają w nieskończoność czekać na ruch ze strony Barcelony, ponieważ jego brak uniemożliwia im pozyskanie następcy 26-latka w osobie Lucasa Paquety i rodzi obawy związane z pozostaniem piłkarza w klubie, który następnie opuściłby go na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu.

Gianluca Di Marzio uważa, że zaistniała sytuacja sprawia, że Olympique Lyon zastanawia się poważnie nad sprowadzeniem wspomnianego Brazylijczyka na zasadzie wymiany właśnie za holenderskiego zawodnika.

Taka transakcja wydaje się możliwa do zrealizowania, ponieważ obaj panowie są wyceniani na podobnym poziomie przez francuską i włoską drużynę. Ponadto sami „Rossoneri” wyrażali już w przeszłości poważne zainteresowanie Depayem, ale wówczas ekipa z Ligue 1 stawiała twarde warunki klubowi z Serie A i temat transferu skrzydłowego upadł.

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że Lucas Paquetá nie znalazł się już w kadrze Milanu na pucharowe starcie z Shamrock Rovers (2:0) w eliminacjach Ligi Europy, co ma tylko wskazywać na to, że jego dni we włoskim zespole są już właściwie policzone.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy