Derby o Özila? Dni Niemca na Emirates Stadium są już policzone...

Derby o Özila? Dni Niemca na Emirates Stadium są już policzone... fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Daily Mirror

Mesut Özil znalazł się na celowniku Milanu i Interu, o czym donosi Daily Mirror.

30-latek już od dłuższego czasu spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Takowy stan powoduje, że coraz częściej mówi się o jego ewentualnym transferze.

Pomimo ewidentnej obniżki formy chętnych na pozyskanie Niemca nie brakuje. W ostatnich tygodniach mówiło się o nim przede wszystkim w kontekście przeprowadzki do Fenerbahçe. Teraz okazuje się, że do gry o jego względy włączają się dwa kolejne podmioty.

Jeśli wierzyć doniesieniom angielskiej prasy, przymiarki pod sprowadzenie Özila czynią w ostatnim czasie dwa włoskie kluby. Mowa o Interze oraz Milanie.

Sam piłkarz jednak szczególnie nie kwapi się do zmiany miejsca. Wszystko przez zarobki. W Londynie inkasuje bowiem obecnie 350 tysięcy funtów tygodniowo. Prawdopodobnie żadna ze wspomnianych ekip nie byłaby w stanie zaoferować mu takowej albo zbliżonej gaży.

Na ten moment ciężko ferować, jak potoczy się cała sprawa. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z rozwiązań może być ewentualne wypożyczenie Niemca. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Özil trafił na Emirates Stadium z Realu Madryt we wrześniu 2013 roku. Od tamtej pory rozegrał dla tej ekipy 233 spotkania. Strzelił w 43 gole.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy