Derby podwyższonego ryzyka. Ponad TYSIĄC policjantów zabezpieczy mecz w Serie A

Derby podwyższonego ryzyka. Ponad TYSIĄC policjantów zabezpieczy mecz w Serie A fot. Aerial-motion / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Calciomercato.com | La Gazetta dello Sport | Romapress.net

Już dzisiaj Lazio zmierzy się z AS Roma w starciu, którego stawką może być udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. To plus nie najlepsze relacje kibiców zwiastują zawziętą rywalizację nie tylko na boisku. Rzym mobilizuje tysiące policjantów, bojąc się ewentualnych zamieszek.

Dzisiejsza derbowa konfrontacja na Stadio Olimpico zapowiada się niezwykle ciekawie. Obydwie drużyny walczą o europejskie puchary, a w ligowej tabeli dzielą je zaledwie dwa punkty. Rzym czekają dzisiaj ogromne emocje, które mogą niestety nie dotyczyć tylko dopingowania swoim ulubieńcom z trybuny.

Jak informują włoskie media, już teraz w stolicy Italii atmosfera jest napięta. Na przestrzeni ostatnich lat relacje obydwu klubów znacznie się pogorszyły, więc konfrontacja w ramach 27. kolejki włoskiej ekstraklasy nabiera dodatkowego znaczenia.

Władze miasta traktują dzisiejszy mecz jako wydarzenie podwyższonego ryzyka. Z tego powodu o bezpieczeństwo mieszkańców i zwykłych kibiców zadba wielu funkcjonariuszy.

Jak podają włoskie media, urząd powołał do służby ponad tysiąc policjantów, którzy patrolować będą tereny wokół stadionu i centralnych miejsc stolicy.

Urzędnicy nie mają zamiaru dopuścić do wydarzeń, które rozegrały się niedawno w Neapolu. Wówczas kibice starli się ze służbami porządkowymi. Oczywiście, całe zajście to w głównej mierze wina przyjezdnych sympatyków Eintrachtu. Jednakże kibice Napoli również przyczynili się do eskalacji konfliktu.

Derby della Capitale rozpoczną się już o godzinie 18:00. Transmisję z legendarnego Stadio Olimpico zapewni kanał Eleven Sports 2.

Więcej na temat: AS Roma Włochy SS Lazio

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy