Di Marzio: Bielsa może trafić do Serie A

Di Marzio: Bielsa może trafić do Serie A fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Marcelo Bielsa stał się jednym z głównych kandydatów do objęcia Romy.

W marcu zespół „Giallorossich” przejął Claudio Ranieri, ale od początku było wiadomo, że poprowadzi go tylko do końca sezonu. Do tej pory media łączyły z Romą m.in. Gian Piero Gasperiniego z Atalanty oraz Maurizio Sarriego z Chelsea. Ten drugi prawdopodobnie pożegna się z „The Blues”, ale jeśli faktycznie tak się stanie, będzie mu bliżej do objęcia Juventusu lub Milanu. Z uwagi na to rosną szanse na zatrudnienie przez Romę Bielsy.

Argentyńczyk od zeszłego roku pracuje w Leeds United. Prowadzona przez niego drużyna zakończyła sezon zasadniczy Championship na trzecim miejscu w tabeli. W barażach o Premier League okazała się gorsza od Derby County.

Sprawa nie jest przesądzona, ale Bielsa może opuścić Leeds. Wszystko powinno wyjaśnić się w przyszłym tygodniu. Di Marzio dodaje, że 63-letni szkoleniowiec może liczyć w Anglii na zarobki rzędu trzech milionów funtów rocznie.

W 2016 roku Bielsa podpisał kontrakt z innym rzymskim klubem - Lazio. Po kilkudziesięciu godzinach jednak go rozwiązał. Jak utrzymywał, zrobił to, ponieważ działacze Lazio nie chcieli wywiązać się z wcześniejszych obietnic.

W sobotę Roma zremisowała bezbramkowo z Sassuolo. Aktualnie z dorobkiem 63 punktów zajmuje ona piąte miejsce w tabeli Serie A.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy