Di Marzio: Inter coraz poważniej myśli o pozyskaniu Rebicia

Di Marzio: Inter coraz poważniej myśli o pozyskaniu Rebicia fot. Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Ante Rebić z każdym dniem jest coraz bliżej przenosin do Interu Mediolan. Jest to efektem niemal zerowych szans na angaż wymarzonego przez Antonio Conte Romelu Lukaku.

Włoski trener od pierwszego dnia swojej pracy na Giuseppe Meazza naciska na sprowadzenie Edina Džeko i wspomnianego napastnika Manchesteru United. Negocjacje z klubami obu tych piłkarzy nie należą jednak do najłatwiejszych, o czym świadczy czas poświęcony na pertraktacje i brak jakichkolwiek wyników.

Pomimo tego dyrekcja Interu Mediolan nie traci nadziei na powodzenie operacji z udziałem Bośniaka, czego jednak nie można powiedzieć o Belgu, który praktycznie w każdej chwili może dołączyć do Juventusu. Co prawda ostatnio pojawiły się doniesienia, jakoby mediolańczycy złożyli jeszcze jedną ofertę 26-latka, lecz głównym faworytem do wygrania batalii o jego podpis cały czas pozostaje „Stara Dama”, która ma w kieszeni ogromny atut w postaci Paulo Dybali.

Mając to na uwadze, jak informuje Gianluca Di Marzio, „Nerazzurri” powoli skłaniają się ku opcji rezerwowej w postaci Ante Rebicia. Dlatego też podtrzymują negocjacje z chorwackim napastnikiem i nieustannie gromadzą o nim informacje, którzy będą nieodzowne podczas rozmów z Eintrachtem Frankfurt. Przypomnijmy, że Niemcy mają oczekiwać za 25-latka około 40 milionów euro, a więc o ponad połowę mniej od tego, co oczekuje Manchester United za Romelu Lukaku.

Należy jednak wiedzieć, że charakterystyka wicemistrza świata z 2018 roku mocno różni się od wytycznych Antonio Conte, który chciał mieć do dyspozycji dwóch bardzo silnych napastników operujących najczęściej w szesnastce rywali. Tymczasem mierzący 185 centymetrów 28-krotny reprezentant swojego kraju zwykle operuje przed polem karnym, skąd schodzi do środka robiąc miejsce dla innych graczy. Niemniej, daje to Włochowi kilka nowych możliwości, co również nie jest bez znaczenia w kontekście sprowadzenia do Mediolanu Chorwata, który w sezonie 2018/2019 strzelił 10 goli, a przy kolejnych sześciu asystował. Te statystyki doskonale oddają jego styl gry.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy