Di Natale: Jestem wielkim kibicem Napoli, ale unikałem go

Di Natale: Jestem wielkim kibicem Napoli, ale unikałem go
Redakcja
Redakcja
Źródło: Radio Crc

Antonio di Natale, legenda Udinese, zdradził w rozmowie dla „Radio Crc”, dlaczego nigdy nie zagrał dla Napoli.

39-latek jest bardzo cenioną osobą we włoskim środowisku piłkarskim. Jako jeden z nielicznych zawodników w historii włoskiej piłki przekroczył w swojej karierze próg 200 bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. 

Weteran Serie A zakończył karierę w 2016 roku, chociaż pierwotnie chciał zawiesić buty na kołku już w 2014 roku z powodu braku powołania na Mistrzostwa Świata rozgrywane wtedy w Brazylii. Ostatecznie zgodził się w całości wypełnić swój kontrakt z Udinese. 

Legendarny zawodnik klubu z Wenecji Julijskiej urodził się w Neapolu, ale pierwsze kroki w poważnej karierze stawiał w obecnym zespole Łukasza Skorupskiego, Empoli. Jak wyjawił w rozmowie z neapolitańskim radiem,  po prostu nie miał odwagi, by grać na Stadio San Paolo.

- Dlaczego nigdy nie zagrałem dla Napoli? Jestem neapolitańczykiem i kocham Neapol, ale dla mnie gra w tym trykocie nie była możliwa. Sama myśl o grze dla Napoli mnie przytłaczała. Bałem się, że nie podołam zadaniu wystarczająco dobrze  - przyznał di Natale.

- Co robię teraz? Odpoczywam po 21 latach gry w piłkę. Mogę się skupić na obserwowaniu młodych piłkarzy. Naturalnie, tęsknię za boiskiem, ale potrzebowałem odpoczynku. Nie mam z tym żadnych problemów. Może i mógłbym zdobyć więcej trofeów gdzie indziej, ale moja rodzina była i jest szczęśliwa w Udine. To dla mnie najważniejsze - powiedział były reprezentant Włoch. 

- Nadal jestem wielkim fanem Napoli. Mam także na oku Empoli i Udinese. To trzy drużyny, które znajdują się w moim sercu. Uważam, że Lorenzo Insigne będzie moim następcą, ma do tego wszelkie predyspozycje - zakończył Antonio.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy