Diarra domaga się SZEŚCIU milionów euro. Czuje się oszukany!

Diarra domaga się SZEŚCIU milionów euro. Czuje się oszukany!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sud Info

Lassana Diarra postanowił się udać do sądu w celu uzyskania zadośćuczynienia za niedoszły transfer do belgijskiego Charleroi.

Belgijski „Sud Info” informuje, że Francuz był na najlepszej drodze do podpisania kontraktu z Charleroi w lutym 2015 roku. Porozumiał się co do warunków i wyraził zgodę na przeprowadzkę. W belgijskim klubie chciał dokończyć sezon, pomagając w play-offach. Propozycja odpowiadała mu – Charleroi znajduje się niedaleko jego miejsca zamieszkania, czyli Paryża, a także wybór był ograniczony, gdyż niewiele lig daje możliwość podpisania kontaktu z zawodnikiem dostępnym z wolnego transferu aż do połowy marca.


Problemem Diarry okazała się jednak sytuacja ciągnąca się za nim po przygodzie z Lokomotiwem Moskwa. Rosyjski klub w sierpniu 2014 roku rozwiązał z nim umowę z winy zawodnika – między innymi za nieobecność na treningach, żądając dodatkowo w Trybunale ds. Sportu 20 milionów euro odszkodowania, które ostatecznie zmniejszono do 10,5 miliona euro. Werdykt zapadł w maju tego roku, a dodatkowo piłkarz został zawieszony na 15 miesięcy (karę tę uznano za odbytą).


Belgowie z Charleroi oczekiwali jasnej gwarancji, że dług zawodnika nie obciąży ich konta, a zatrudnienie Diarry nastąpi zgodnie ze wszelkimi przepisami prawnymi. Takiego zapewnienia od FIFA się nie doczekali, więc ostatecznie do transakcji nie doszło.


Obecny pomocnik Olympique Marsylia, z którym związał się dopiero w lipcu 2015 roku, czuje się jednak oszukany, nie daje za wygraną i chce odzyskać od FIFA i belgijskiej federacji sześć milionów euro za to, że nie podpisał wówczas kontraktu z Charleroi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy