Diarra domaga się SZEŚCIU milionów euro. Czuje się oszukany!

Diarra domaga się SZEŚCIU milionów euro. Czuje się oszukany!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sud Info

Lassana Diarra postanowił się udać do sądu w celu uzyskania zadośćuczynienia za niedoszły transfer do belgijskiego Charleroi.

Belgijski „Sud Info” informuje, że Francuz był na najlepszej drodze do podpisania kontraktu z Charleroi w lutym 2015 roku. Porozumiał się co do warunków i wyraził zgodę na przeprowadzkę. W belgijskim klubie chciał dokończyć sezon, pomagając w play-offach. Propozycja odpowiadała mu – Charleroi znajduje się niedaleko jego miejsca zamieszkania, czyli Paryża, a także wybór był ograniczony, gdyż niewiele lig daje możliwość podpisania kontaktu z zawodnikiem dostępnym z wolnego transferu aż do połowy marca.


Problemem Diarry okazała się jednak sytuacja ciągnąca się za nim po przygodzie z Lokomotiwem Moskwa. Rosyjski klub w sierpniu 2014 roku rozwiązał z nim umowę z winy zawodnika – między innymi za nieobecność na treningach, żądając dodatkowo w Trybunale ds. Sportu 20 milionów euro odszkodowania, które ostatecznie zmniejszono do 10,5 miliona euro. Werdykt zapadł w maju tego roku, a dodatkowo piłkarz został zawieszony na 15 miesięcy (karę tę uznano za odbytą).


Belgowie z Charleroi oczekiwali jasnej gwarancji, że dług zawodnika nie obciąży ich konta, a zatrudnienie Diarry nastąpi zgodnie ze wszelkimi przepisami prawnymi. Takiego zapewnienia od FIFA się nie doczekali, więc ostatecznie do transakcji nie doszło.


Obecny pomocnik Olympique Marsylia, z którym związał się dopiero w lipcu 2015 roku, czuje się jednak oszukany, nie daje za wygraną i chce odzyskać od FIFA i belgijskiej federacji sześć milionów euro za to, że nie podpisał wówczas kontraktu z Charleroi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy