Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] fot. Feyenoord
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: IFA

Dick Advocaat został nowym selekcjonerem reprezentacji Iraku - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej tamtejszego związku piłki nożnej.

Iracki ZPN (IFA) poinformował za pośrednictwem Facebooka, że negocjacje z 73-letnim szkoleniowcem zakończyły się sukcesem. Wkrótce rozpocznie on swoją pracę. Advocaat zabiera ze sobą Željko Petrovicia i Cora Pota jako asystentów. Z Irakiem Advocaat ma zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku. Doświadczony specjalista wcześniej pełnił funkcję trenera narodowego: Holandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej, Belgii, Rosji i Serbii.

Advocaat zainicjuje konkretne przygotowania z Irakiem za ponad miesiąc w trzeciej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Świata Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC). Pierwszym przeciwnikiem „Usood Al-Rafidain“ będzie Korea Południowa, z którą zmierzą się 2 września w Seulu. W grupie A Irak zagra także z Iranem, Libanem, Syrią i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Holender poprowadzi również „Lwów z Mezopotamii“ w Pucharze Arabskim w Katarze oraz Pucharze Zatoki Perskiej w ich własnym kraju.

Advocaat jest zatem następcą Słoweńca Srečko Kataneca na stanowisku selekcjonera Iraku. - Wybraliśmy holenderskiego trenera w oparciu o jego osiągnięcia, zarówno z klubami, jak i reprezentacją narodową - powiedział przedstawiciel zarządu IFA. Prowadzono również rozmowy z innymi kandydatami, ale ostatecznie wybór padł na Holendra, który po podpisaniu kontraktu otrzymał koszulkę reprezentacji ze swoim nazwiskiem na plecach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy