Diego Costa jednak nie wróci do Premier League?!

Diego Costa jednak nie wróci do Premier League?! fot. MARCA/SIPA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: David Ornstein [The Athletic]

Zapowiadany powrót Diego Costy do Premier League może okazać się niewypałem. Transfer napastnika do Wolverhampton blokuje brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Jak dowiadujemy się z raportu Davida Ornsteina z „The Athletic”, doświadczony piłkarz nie otrzymał na ten moment pozwolenia na podjęcie pracy na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Pierwsze podanie 33-latka zostało odrzucone, gdyż jego profil nie osiągnął odpowiedniej liczby punktów względem wydania przepustki ekonomicznej.

O pozyskanie Costy w ostatnich dniach starało się Wolverhampton. Obie strony doszły do zasadniczego porozumienia. Na początku tego tygodnia do sformalizowania wolnego transferu miała pozostać procedura testów medycznych, lecz na przeszkodzie stanął o wiele większy problem.

W odpowiedzi na decyzję przedstawicielstwa rządowego klub z Molineux Stadium złożył odwołanie.

Były gracz Chelsea miał zaplanowany lot na wtorek, jednak w związku z postępowaniem przenosiny do Anglii proces rejestracji zawodnika może się opóźnić. Co więcej, istnieje potencjalne ryzyko, że sprawa zakończy się fiaskiem.

„Wilki” chciały nawiązać współpracę z doświadczonym piłkarzem do końca tegorocznej kampanii, aby zastąpił leczącego uraz więzadeł, dopiero co sprowadzonego, Sašę Kalajdžicia.

Od ponad ośmiu miesięcy Costa nie miał styczności z piłką na poziomie profesjonalnym po tym, jak rozstał się z Atlético Mineiro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy