Diego Costa o krok od związania się z nowym klubem

Diego Costa o krok od związania się z nowym klubem fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Diego Costa znajduje się o krok od zawarcia porozumienia z Palmeiras - poinformował Lyall Thomas z telewizji Sky Sports.

Doświadczony napastnik postanowił tuż przed końcem grudnia rozwiązać za porozumieniem stron umowę z Atlético Madryt z powodów osobistych i jednocześnie rozpoczął poszukiwania nowego pracodawcy.

Początkowo media spekulowały, że 32-letni zawodnik może zostać bohaterem głośnego powrotu do Premier League. Spekulacje łączące go z zasileniem szeregów Arsenalu lub Wolverhampton nie okazały się jednak na tyle kuszące dla piłkarza w przeciwieństwie do zalotów o jego względy ze strony ekip z Turcji, Kataru oraz Arabii Saudyjskiej.

Spośród nich najbliżej spełnienia wygórowanych oczekiwań Diego Costy był Asz-Szabab Rijad. Były reprezentant Hiszpanii postanowił jednak ostatecznie odrzucić propozycję przejścia do saudyjskiego klubu na rzecz powrotu do swojej pierwszej ojczyzny - Brazylii.

Na taki stan rzeczy wskazuje Lyall Thomas z telewizji Sky Sports, który uważa, że były doświadczony napastnik znajduje się już właściwie o krok od zawarcia porozumienie z Palmeiras.

32-latek nie ukrywał nigdy swojego przywiązania do „Wielkich Zielonych” i z chęcią usiadł do rozmów z przedstawicielami ukochanego klubu, które miały zakończyć się sukcesem.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że Diego Costa po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się dwuletnią umową ze zdobywcą Copa Libertadores i na jej mocy będzie mógł liczyć na zainkasowanie 2,6 miliona funtów (około 2,97 miliona euro) netto rocznie.

Dla byłego gracza Bragi, Celty Vigo, Realu Valladolid, Rayo Vallecano czy Chelsea podpisanie kontraktu z Palmeiras będzie oznaczało powrót do Brazylii po 15 latach przerwy, ponieważ to właśnie w tym kraju w barwach Barcelona EC rozpoczynał swoją przygodę z futbolem przed przeniesieniem się do Portugalii w lutym 2006 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy