Diego Costa w opałach. Napastnikowi Atlético Madryt grozi nawet więzienie

Diego Costa w opałach. Napastnikowi Atlético Madryt grozi nawet więzienie fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mundo Deportivo

Diego Costa stanie w następnym tygodniu przed sądem. Napastnik został oskarżony przez wymiar sprawiedliwości o oszustwa podatkowe.

W ostatnich latach coraz bardzo powszechne stały się problemy piłkarzy z hiszpańskim fiskusem. W tym miejscu warto wymienić sprawy sądowe z udziałem Lionela Messiego czy Cristiano Ronaldo. Teraz podobne kłopoty ma Diego Costa.

Za kilka dni, a konkretnie 4 czerwca napastnik stanie przed sądem. Przedmiotem sprawy będzie sytuacja z 2014 roku. Wtedy to piłkarz przeniósł się z Atlético Madryt do Chelsea i zataił część zysków, które otrzymał od Chelsea z tytułu praw do swojego wizerunku. Mówi się o kwocie sięgającej miliona euro.

Prokuratura żąda dla piłkarza kary pół roku pozbawienia wolności oraz pół miliona euro grzywny. Wydaje się jednak, że w tej sprawie jedynie wpłata wspomnianej sumy wchodzi w grę. Wątpliwe jest bowiem, by Costa trafił za kratki.

Na razie zarówno sam piłkarz, jak i jego pełnomocnicy nie udzielili żadnego komentarza w sprawie.

31-latek, który występuje w Atlético Madryt, rozegrał w tym sezonie łącznie 19 meczów. W tym czasie strzelił dwie bramki i zanotował trzy asysty.

Kontrakt wiąże go ze stołecznym zespołem do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy