Diego Costa z 543 208 euro grzywny i karą sześciomiesięcznego pozbawienia wolności. Ale do więzienia nie pójdzie

Diego Costa z 543 208 euro grzywny i karą sześciomiesięcznego pozbawienia wolności. Ale do więzienia nie pójdzie fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Marca

Napastnik Atlético Madryt Diego Costa został uznany przez sąd winnym oszustwa podatkowego.

Wyrok okazał się surowy - 543 208 euro grzywny, ale do tego też sześć miesięcy więzienia. Zgodnie jednak z hiszpańskim prawem - druga część kary zostaje zawodnikowi odpuszczona, gdyż wcześniej poszedł na pełną współpracę, przelewając na konto urzędu skarbowego pełną kwotę, na jaką nastąpiło ominięcie systemu, czyli 1,1 miliona euro, a teraz dośle jeszcze grzywnę. Wedle przepisów grzywna wystarczy przy wyrokach poniżej dwóch lat i dotyczących przestępstw niezwiązanych z przemocą.

Sprawa dotyczy jeszcze 2014 roku, gdy Costa zmienił Atlético na Chelsea i przy okazji wyprowadził poza hiszpański system podatkowy spore kwoty otrzymywane w ramach różnych umów dotyczących praw do wizerunku.

Costa jest kolejnym grającym w LaLidze piłkarzem, któremu nie po drodze z urzędem skarbowym. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy Luka Modrić również borykali się z podobnym problemem.

31-letni piłkarz oczywiście od 2017 roku ponownie gra w Atlético, a klub miał pełną wiedzą na temat postępowania.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy