Djibril Sidibé bliski dołączenia do nowego zespołu

Djibril Sidibé bliski dołączenia do nowego zespołu fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Djibril Sidibé niedługo powinien powrócić na piłkarską arenę. Obecnie trwają rozmowy mające doprowadzić do wolnego transferu na rzecz AEK-u Ateny.

„L'Equipe” donosi, że osiągnięcie porozumienia między stronami jest już naprawdę bardzo blisko. Przypuszcza się nawet, że najważniejsze szczegóły przeprowadzki mogą zostać dopięte jeszcze w niedzielę.

Prawy obrońca przez cały okres wakacyjny rozglądał się za nowym pracodawcą. 30 czerwca bieżącego roku był ostatnim dniem, kiedy miał ważną umowę z AS Monaco. Współpraca nie została przedłużona.

Francuski mistrz świata z 2018 roku nie miał perspektyw na kontynuowanie kariery w Księstwie. Wzmocnienie składu w postaci Vandersona ubiegłej zimy skomplikowały plany 30-latka co do regularnej gry.

Lepszą formą wykazywał się także Ruben Aguilar, przez co Sidibé czuł się graczem trzeciego wyboru. Dlatego też zerwanie służbowych stosunków między AS Monaco a defensorem było wskazane.

W pewnym momencie wydawało się, że wychowanek Troyes ponownie zaszczyci swoją obecnością w Premier League. Piłkarz znajdował się na radarach Nottinghamu Forest, jednak na liście życzeń wyżej od niego widniał Serge Aurier, z którym de facto nadal nie udało się zawiązać współpracy.

Sidibé grał wcześniej dla Evertonu w sezonie 2019/2020 w ramach wypożyczenia z AS Monaco. Wówczas jego 25 występów przełożyło się na cztery asysty.

Teraz jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 18-krotny reprezentant „Trójkolorowych” doświadczy zupełnie nowej przygody nad Morzem Egejskim.

AEK Ateny zajęło piąte miejsce w poprzednim sezonie ligowym, przez co nie weźmie udziału w żadnej z tegorocznych edycji europejskich rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy