Djibril Sidibé bliski dołączenia do nowego zespołu

Djibril Sidibé bliski dołączenia do nowego zespołu fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Djibril Sidibé niedługo powinien powrócić na piłkarską arenę. Obecnie trwają rozmowy mające doprowadzić do wolnego transferu na rzecz AEK-u Ateny.

„L'Equipe” donosi, że osiągnięcie porozumienia między stronami jest już naprawdę bardzo blisko. Przypuszcza się nawet, że najważniejsze szczegóły przeprowadzki mogą zostać dopięte jeszcze w niedzielę.

Prawy obrońca przez cały okres wakacyjny rozglądał się za nowym pracodawcą. 30 czerwca bieżącego roku był ostatnim dniem, kiedy miał ważną umowę z AS Monaco. Współpraca nie została przedłużona.

Francuski mistrz świata z 2018 roku nie miał perspektyw na kontynuowanie kariery w Księstwie. Wzmocnienie składu w postaci Vandersona ubiegłej zimy skomplikowały plany 30-latka co do regularnej gry.

Lepszą formą wykazywał się także Ruben Aguilar, przez co Sidibé czuł się graczem trzeciego wyboru. Dlatego też zerwanie służbowych stosunków między AS Monaco a defensorem było wskazane.

W pewnym momencie wydawało się, że wychowanek Troyes ponownie zaszczyci swoją obecnością w Premier League. Piłkarz znajdował się na radarach Nottinghamu Forest, jednak na liście życzeń wyżej od niego widniał Serge Aurier, z którym de facto nadal nie udało się zawiązać współpracy.

Sidibé grał wcześniej dla Evertonu w sezonie 2019/2020 w ramach wypożyczenia z AS Monaco. Wówczas jego 25 występów przełożyło się na cztery asysty.

Teraz jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 18-krotny reprezentant „Trójkolorowych” doświadczy zupełnie nowej przygody nad Morzem Egejskim.

AEK Ateny zajęło piąte miejsce w poprzednim sezonie ligowym, przez co nie weźmie udziału w żadnej z tegorocznych edycji europejskich rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy