Ten transfer do Legii Warszawa? Były gracz „Wojskowych” odradza

2026-01-07 20:05:37; Aktualizacja: 2 dni temu
Ten transfer do Legii Warszawa? Były gracz „Wojskowych” odradza Fot. Meczyki.pl [YouTube]
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Michał Żyro [YouTube]

W ostatnich dniach z transferem do Widzewa Łódź, a następnie do Legii Warszawa połączono Bartłomieja Drągowskiego. Co ciekawe, greckie media nadal podtrzymują, że 28-latek może zawitać na Łazienkowską. Michał Żyro stwierdził na kanale Meczyki.pl, że nie byłby to najlepszy pomysł.

Bartłomiej Drągowski znalazł się w naprawdę trudnym położeniu. W drugiej części rundy jesiennej spadł bardzo nisko w hierarchii bramkarzy. W grudniu nie otrzymał od Rafy Beniteza już ani jednej szansy. Zrozumiał więc, że musi poszukać nowego miejsca do grania.

Dla 28-latka nie ma odwrotu. Panathinaikos sfinalizował transfer cenionego na greckiej ziemi golkipera Lucasa Chavesa.

Jaki krok podejmie reprezentant Polski? Cały czas w grze ma pozostawać opcja dołączenia do Widzewa. Problem polega na tym, iż nie jest on pierwszym wyborem Łodzian. Niedawno pojawił się jeszcze temat przenosin do Legii Warszawa.

Z Grecji napłynęły informacje, że zarząd „Wojskowych” miał negocjować zarówno z otoczeniem gracza, jak i Panathinaikosem. Tamtejsze media podtrzymują tę wersję, choć portal Legia.net nie widzi szans na taki ruch.

28-latek mógłby nie mieć łatwego życia przy Łazienkowskiej. Ci bardziej pamiętliwi kibice z pewnością mają przed oczami pewną sytuację.

Drągowski jeszcze jako piłkarz Jagiellonii uciszał środkowymi palcami sympatyków 15-krotnego mistrza Polski. Przez kolejne lata to zdarzenie było mu wielokrotnie wypominane. Słusznie wspomniał o nim Michał Żyro.

- Bartłomiej Drągowski i Legia? Pamiętamy jakie gesty wykonywał w kierunku kibiców „Wojskowych”, więc gdyby do tego doszło, to nie miałby dobrego przyjęcia w klubie. To na pewno by wróciło. Trudny temat - stwierdził ekspert.

Żyro doskonale wie, jak wymagająca potrafi być publika z Łazienkowskiej. Dla Legii zanotował 157 występów, 27 bramek i 32 asysty. Trzykrotnie miał możliwość celebrować zdobycie mistrzostwa i pięciokrotnie Pucharu Polski.