Djibril Sidibé z trzecią topową ligą w CV?! Dwóch chętnych

Djibril Sidibé z trzecią topową ligą w CV?! Dwóch chętnych fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net | Fussballtransfers.com

Djibril Sidibé, którego umowa z AS Monaco wygasa już 30 czerwca, wzbudził zainteresowanie Herthy oraz FC Schalke 04 - podają Footmercato.net i Fussballtransfers.com.

29-latek swego czasu uchodził za jednego z najlepszym francuskich piłkarzy na swojej pozycji. Nie może zatem dziwić to, że był częścią kadry, która w 2018 sięgnęła po mistrzostwo świata. Od tego czasu nie zagrał jednak już więcej w barwach „Trójkolorowych”.

Prawy defensor latem 2019 roku został wypożyczony do Evertonu i uzbierał w jego koszulce 28 występów okraszonych pięcioma występami. Do wykupu jednak nie doszło.

Djibril Sidibé po powrocie do AS Monaco ponownie był jego ważnym ogniwem, lecz w bieżącej kampanii nie zawsze może liczyć na miejsce w podstawowym składzie. To prowadzi u niego do rozterek.

Kontrakt zawodnika niebawem dobiegnie końca, a chrapkę na niego mają Hertha BSC i FC Schalke 04. Musi on zatem podjąć decyzję i zrozumieć, co będzie najlepszego dla jego kariery.

Dobre występy w Bundeslidze mogłyby zwrócić uwagę Didiera Deschampsa, który w perspektywie udziału Francuzów w Mistrzostwach Świata 2022, będzie uważnie śledzić poczynania wielu graczy.

Jeśli osiemnastokrotny reprezentant Francji zdecyduje się na przyjazd do Niemiec, doda do swojego CV występy w trzeciej topowej lidze europejskiej.

„Stara Dama” w tej chwili walczy o utrzymanie w Bundeslidze, a „Czeladnicy” starają się o powrót na pierwszoligowe boiska. To mogą być idealne warunki, aby wyróżnić się na tle reszty drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy