Dlaczego Carrasco przeszedł do Chin? Football Leaks odkrywa tajemnicę podejrzanego transferu

Dlaczego Carrasco przeszedł do Chin? Football Leaks odkrywa tajemnicę podejrzanego transferu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Standard

Według „Football Leaks” nim Yannick Ferreira Carrasco trafił do Chin, został wykupiony z AS Monaco w nielegalny sposób.

Belgijska gazeta „De Standard” poinformowała, że lipcu 2015 roku Christophe Henrotay, agent Carrasco, miał zorganizować spotkanie przedstawicieli Monaco oraz Atlético, podczas którego madrycki klub zatwierdził kredyt uzyskany z banku, jak również międzynarodowych instytucji państwowych na kwotę 97 milionów dolarów. Madrytczycy zaciągnęli kredyt w firmie powiązanej z Radą Inwestycyjną Kanadyjskiego Planu Emerytalnego (CPPIB).

Sęk w tym, że zawodnik był gwarancją na wypadek niespłacenia zobowiązań finansowych „Los Rojiblancos”. W ten sposób hiszpański klub złamał przepisy FIFA, która wyraźnie zabrania korzystania z takich rozwiązań, ponieważ wtedy piłkarz jest własnością osób trzecich.  

Według dokumentacji zebranej przez „Football Leaks”, Monaco od początku zakładało sprzedaż Carrasco w ciągu w dwóch lat, dzięki czemu uzyskało 25 procent z kwoty transferu zawodnika do Chin. Natomiast pięć procent sumy miało trafić do Henrotaya. Władze francuskiego klubu oraz agent mieli traktować skrzydłowego nie tylko jako człowieka, ale także inwestycję. 

Atlético zostało zmuszone do transferu, by uregulować zaciągnięty kredyt. Przypomnijmy, że Belg kosztował 30 milionów euro. Sprzedaż Carrasco zbiegła się w czasie z przejęciem Dalian Yifang przez chińską firmę Wanda, która dwa tygodnie wcześniej uzyskała 17 procent udziałów w „Los Colochoneros”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy