Dlatego Dariusz Szpakowski nie skomentuje meczów reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata w Katarze

Dlatego Dariusz Szpakowski nie skomentuje meczów reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata w Katarze fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportmarketing.pl

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski w rozmowie ze Sportmarketing.pl zabrał głos na temat Dariusza Szpakowskiego.

W trakcie Mistrzostw Świata w Katarze na antenie Telewizji Polskiej usłyszymy głosy sześciu komentatorów głównych. Będą nimi Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski i wypożyczony z Viaplay Przemysław Pełka.

Niedawno TVP Sport przedstawiło szczegółową rozpiskę komentatorów na mundial. Wiemy już, że mecz reprezentacji Polski z Meksykiem skomentują Mateusz Borek i Janusz Michalik, spotkanie z Arabią Saudyjską - Jacek Laskowski z Marcinem Żewłakowem, a starcie z Argentyną - Jacek Laskowski z Robertem Podolińskim.

Niektórych mogło zdziwić to, że żadnego meczu biało-czerwonych nie otrzymał Dariusz Szpakowski. Sprawę na łamach Sportmarketing.pl wyjaśnił Marek Szkolnikowski. Jak się okazuje, to nie władze stacji o tym zadecydowały.

- Dariusz Szpakowski jest legendą Telewizji Polskiej. Po Euro 2020 pojawiło się wiele zamieszania i wypowiedzi ludzi, którzy postanowili podzielić się swoimi radami, nie znając moich ustaleń z Darkiem. Po Mistrzostwach Europy Szpakowski poprosił, aby już nie komentował spotkań Polaków. Cały czas pozostajemy jednak w kontakcie, regularnie się spotykamy i rozmawiamy nie tylko o sporcie. Darek jedzie z nami do Kataru jako nasz najbardziej doświadczony zawodnik i będzie to dla niego już dwunasty mundial. To fantastyczny komentator i cieszę się, że jest z nami w drużynie - powiedział dyrektor TVP Sport (cały wywiad TUTAJ).

Szpakowski nie skomentuje spotkań polskiego zespołu, ale przydzielono mu atrakcyjnie zapowiadające się starcia grupowe Brazylii z Serbią, Hiszpanii z Niemcami, Chorwacji z Belgią oraz Kamerunu z Brazylią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy